Remont biura? Co na podłogę?

Remont biura? Co na podłogę?

Remont biura? Co na podłogę?

przez 22 grudnia 2015

W przeciwieństwie do podejmowania decyzji o podłogach w naszym domu, wybór podłogi w biurze jest bardziej wymagający. Wynika to przede wszystkim nie tylko z funkcji reprezentatywnej naszego biura, ale przede wszystkim dużo większym ruchem i ryzykiem uszkodzenia.

Podłoga w biurze – estetyka czy praktyczność?

Często w dużych biurach na podłogach znajdują się wykładziny – są tanie, łatwe w montażu i nie są aż tak wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. Bardzo ważne jest jednak wybranie wykładziny przeznaczonej do użytkowania w biurach, a nie w domu. Są one najczęściej oznaczone symbolem wieżowca. Poza tym przypisane są im też symbole cyfrowe.

Do biur przeznaczone są wykładziny należące do 3 i 4 klasy. Są one przystosowane nie tylko do wzmożonego ruchu, ale również mebli biurowych – ciężkich biurek, foteli lub innych mebli wyposażonych w kółka.

Mimo wszystko wykładzina w biurze nie stworzy eleganckiego i profesjonalnego wizerunku firmy. Dodatkowo pielęgnacja wykładziny wymaga regularnego odkurzania, usuwania zanieczyszczeń i plam. Wskazane jest również szamponowanie, czyli pranie wykładziny przy użyciu specjalnych środków czyszczących.

Drewniana podłoga – warto inwestować?

Oczywiście, piękna i drewniana podłoga w całym biurze z pewnością zrobi ogromne wrażenie na kliencie. Przy ciemnym wystroju wnętrza, jasna podłoga ożywi i optycznie powiększy. Z kolei ciemna podłoga odpowiada za stworzenie luksusowego i ekskluzywnego miejsca. Powstaje tylko jedna zasadnicza wątpliwość.

Niestety drewno jest dość podatne na zarysowania i zniszczenia. Więc jeśli w biurze często przesuwa się meble, znajdują się fotele z nieodpowiednią twardością kółek lub pracują kobiety lubiące chodzić w wysokich szpilach szybko mogą pojawić się widoczne uszkodzenia.

A może podłoga PCV?

Ze względu na szeroki wachlarz kolorów, wzorów i faktur jest to ciekawa alternatywa dla podłóg drewnianych, paneli lub wykładzin. Są odporne na kontakt z wodą i powstawanie plam, co jest szczególnie ważne w miejscach skupiających dużą liczbę osób. Dodatkowo dzięki antystatycznym właściwościom nie gromadzi kurzu i nie gromadzi na powierzchni ładunków elektrycznych.

Jeśli chodzi o pielęgnacje jest też dużo prostsza niż w przypadku drewna czy wykładzin. Wystarczy umyć ją wodą z odpowiednim środkiem czyszczącym. Podłogę PCV można również dodatkowo zabezpieczyć.

Mimo wszystko przed podjęciem decyzji trzeba mieć na uwadze, że warunki panujące w biurze są dużo bardziej wymagające dla znajdujących się tam podłóg. Dlatego trzeba brać pod uwagę, że raz założona podłoga w biurze będzie musiała być kiedyś wymieniona.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<