3 sposoby na metamorfozę tarasu

3 sposoby na metamorfozę tarasu

3 sposoby na metamorfozę tarasu

przez 8 stycznia 2018

Wraz z nastaniem wiosny, serce domu przenosi się z kuchni na taras. To tam domownicy odpoczywają po trudach dnia, podziwiając piękno roślin umieszczonych w donicach tarasowych i otuleni promieniami słońca oddają się przyjaznym rozmowom. Jednak aby do tego doszło, taras musi być aranżacyjnym przedłużeniem stylu naszych czterech kątów. Co zrobić, by taras napawał nas dumą i nie stał się jedynie graciarnią? Poznaj nasze sposoby!

Donice tarasowe przepustką do stylu prowansalskiego

Styl prowansalski w bezpretensjonalny sposób wkrada się do naszego serca. Charakterystyczne jasne ściany otoczone postarzonymi meblami o finezyjnych detalach, to wizytówka dobrego smaku. Wszechobecne dodatki, wyglądające niczym z pchliego targu, nadają wnętrzu malowniczego charakteru. To właśnie dbałość o szczegóły jest niezbędna przy aranżacji w tym stylu. Drewniane świeczniki ustawione w kącie, wzmocnione donice tarasowe o kwiatowym wzorze lub w niejednolitych kolorach beżu i pasteli budują niesamowitą atmosferę. Wszechobecna zieleń roślin przełamuje jasne wykończenie tarasu. Najwdzięczniej na prowansalskich tarasach prezentują się: lawenda, wrzosy, surfinie i bluszcz. Trzeba przy tym pamiętać, że dodatki mają się uzupełniać i tworzyć spójną całość, jednak nie powinny być one dobierane jednakowo. Na prowansalskim tarasie ma królować różnorodność i naturalność.

Styl skandynawski przeniesiony na taras

Taras w stylu skandynawskim to przede wszystkim drewno połączone z bielą, przełamane nielicznymi dodatkami, które jeszcze bardziej podkreślają proste linie aranżacji. W jaki sposób osiągnąć zachwycający efekt? Stawiając na drewniany taras, na którym znajdzie się na meble z palet pokryte białą farbą i przyozdobione miękką poduszeczką i kocem. Na ścianie może zawisnąć osłonka na doniczkę wykonana z palmy, a obok wygodnej kanapy nie może zabraknąć wielkiej donicy, w której znajdzie się roślina niewymagająca szczególnej opieki, jak np. ozdobne trawy i iglaki.

Krok ku nowoczesności

Styl nowoczesny skupia na sobie ostre linie zamknięte w minimalistycznej formie. Dzięki temu nasz taras, zwłaszcza, jeśli jest niewielki, może zyskać na elegancji i funkcjonalności. Prostokątne donice o ostrych krawędziach pozbawione są wszelkich ozdób, by to roślina przyciągała wzrok. W nowoczesnych rozwiązaniach najczęściej sięga się po posadzone w rzędzie tuje, które można dowolnie kształtować, nadając im tym samym niepowtarzalnej formy.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<