5 wskazówek, jak wybrać właściwie panele podłogowe?

5 wskazówek, jak wybrać właściwie panele podłogowe?

5 wskazówek, jak wybrać właściwie panele podłogowe?

przez 1 lutego 2017

Zakup paneli podłogowych dla niedoświadczonych może przysporzyć sporo problemów ze względu na ich różnorodność, rodzaj przeznaczenia, jak również trwałość. Do wyboru mamy w sklepach zarówno tańsze odpowiedniki paneli podłogowych o wysokiej ścieralności i nieco droższe, wytrzymalsze panele, które mogą posłużyć nam przez lata. Jak w takim przypadku dobrać panele do mieszkania?

Kilka wskazówek zastosowania paneli w domu

Cena za panele nie jest jedynym wyznacznikiem produktowym, na jaki warto zwrócić uwagę. Które więc z eksponowanych paneli w sklepach będą najlepszym rozwiązaniem? Czym się kierować, żeby zakup był udany?

białe ściany

Do jakiego pomieszczenia możemy wybrać panele podłogowe?

Przyzwyczailiśmy się, że panele podłogowe są materiałem wykończeniowym nadającym się jedynie do wykończenia podłóg w pokojach. Jednakże wraz z postępem technologicznym oraz odpowiednim impregnacjom panele podłogowe można również wykorzystać w kuchni czy łazience. Pomieszczeń, w których jest nieco większa wilgotność niż w pozostałej części domu. Przy doborze paneli panuje jedna zasada, która mówi o tym, że panele podłogowe nie powinny być używane w miejscach, w których wilgotność jest wyższa niż 70 %.

szare panele

Podkład pod panele i izolacja

Oprócz samych paneli będziemy również potrzebowali do ich położenia odpowiednich dodatków. Między innymi bardzo ważna będzie folia, jak również gąbka albo płyta izolacyjna.

Czy cena ma wpływ na jakość produktu?

Najczęściej jest tak, że jakość produktu równa się wyższej cenie. Choć nie jest to reguła. Jeśli coś jest droższe nie oznacza od razu tego, że jest lepsze, trwalsze czy odporniejsze na uszkodzenia. Bardzo często wpływ na cenę ma również marka firmy produkującej panele.

Czym różnią się od siebie dostępne w sklepach panele podłogowe?

Panele podłogowe różnią się przede wszystkim wspomnianą powyżej jakością. Różnią się także między sobą fakturą, rozmiarem, strukturą, kształtem brzegów, jak również dekorem, który ma bardzo duży wpływ na ostateczną decyzję o kupnie wybranego asortymentu.

białe panele podłogowe

Klasy ścieralności paneli podłogowych

Najwyższą klasą pośród paneli odpornych na ścieranie będzie klasa 33/AC5. Natomiast klasą paneli najmniej odpornych na ścieralność będzie klasa 21/AC2. Tego rodzaju panele układane są jedynie w pomieszczeniach mało użytkowych np. w sypialniach.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<