Twoje biuro – Twój wybór

Twoje biuro – Twój wybór

Twoje biuro – Twój wybór

przez 22 września 2016

Coraz więcej osób pracuje w domu. Z jednej strony wydaje się to świetnym rozwiązaniem, bo nie musimy pojawiać się w konkretnym miejscu o konkretnej godzinie. Trzeba jednak niezwykłej dyscypliny i umiejętności organizacji czasu, żeby wykonywać zaplanowane zajęcia. Dzisiaj powiemy Ci, jak zagospodarować przestrzeń do pracy.

Własny gabinet

Pracując z domu musisz koniecznie zorganizować przestrzeń, w której będziesz wykonywać swoje obowiązki. Praca na kanapie może wydawać się kusząca, ale w dłuższej perspektywie czasu nie jest ani wygodna, ani dobra dla Twojego kręgosłupa.

Poza tym, bez wyraźnie wydzielonego miejsca do pracy ciężko będzie Ci odpocząć we własnym mieszkaniu.

Gabinet w domu to również dobry pomysł nie tylko dla osób pracujących – to miejsce, gdzie będziesz mógł zaplanować swój tygodniowy plan zajęć, zająć się rachunkami lub bieżącymi sprawami domowymi.

Tylko biurko?

Biurko to podstawa w każdym gabinecie – klasyczne, nowoczesne, małe, duże – wszystko zależy od ilości posiadanego miejsca i Twoich preferencji.

W domu warto wydzielić cały pokój, w którym oprócz biurka znajdą się również meble. Szafki, witryny, fotel lub krzesło biurowe, lampa i mały stolik. W takim pomieszczeniu możesz przechowywać wszystkie ważne dokumenty, pamiątki, fotografie rodzinne lub książki.

W mniejszym mieszkaniu lepiej wybrać proste biurko w połączeniu z organizerami montowanymi na ścianie. W ten sposób uzyskamy więcej miejsca na biurku, a wszystkie potrzebne rzeczy będą znajdować się w zasięgu ręku podczas pracy.

Witryna czy szafka?

Zarówno witryny, jak i szafki dzięki segregatorom mogą stać się miejscem do przechowywania dokumentów.

Pamiętaj jednak, że decydując się na witrynę musisz zadbać o jej wygląd – jednolite segregatory, dekoracje i ozdoby. W przypadku zabudowanych szafek dbanie o porządek nie jest już aż tak ważne, co oczywiście nie oznacza, że w ogóle nie powinno się o niego zadbać.

Poniżej przygotowaliśmy listę szafek i witryn, które staną się ciekawym dopełnieniem każdego gabinetu lub salonu.

witryny-i-bibloteki-do-gabinetu

  1. Regał Max

Zaprojektowany przez Wayne’a Maxwella – jest to nowoczesny regał posiadający wiele przegród i szafek. To świetne rozwiązanie dla osób, które lubią przechowywać rzeczy w kartonach i specjalnych pojemnikach.

Mimo wszystko ilość przegródek zmusza do rozważnego ich zapełniania, aby uniknąć efektu zagracenia i nieładu, który na pewno nie będzie sprzyjać atmosferze pracy.

  1. Witryna Dama Bianca

Również przeznaczona do nowoczesnych wnętrz. Biała, przeszklona z oświetleniem LED. Dolna półka i szafka mogą posłużyć jako miejsce do przechowywania dokumentów.

W tak pięknej oprawie nawet zwykły segregator będzie wyglądać elegancko.

  1. Biblioteczka

Bardziej klasyczny mebel, który znajdziemy w każdym gabinecie z prawdziwego zdarzenia – drewniana i pięknie zdobiona biblioteczka.

Jeśli posiadasz wiele książek to dzięki tej biblioteczce masz możliwość ładnie je zaprezentować. Podobnie, jak we wcześniej opisanych modelach, dolną półkę możesz przeznaczyć na różne dokumenty i segregatory.

  1. Regał systemowy – szafka

Segment z zabudowaną szafką to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm oraz porządek. Wszystkie niepotrzebne rzeczy zostają ukryte, a jednocześnie posiadamy miejsce do wypełnienia zdjęciami, dekoracjami lub ważnymi dla nas przedmiotami.

Najważniejsze jednak, żeby w domowym biurze po prostu czuć się dobrze. Pamiętaj jednak, że organizacja jest równie ważna. Nikt przecież nie lubi odrywać się od pracy, bo ciągle czegoś brakuje mu do jej wykonania.

Aranżując biuro weź pod uwagę:

  1. Wybór odpowiedniej wielkości biurka
  2. Dopasowanie fotela lub krzesełka
  3. Odpowiednie meble – szafki, witryny lub komody
  4. Zakup rzeczy ułatwiających przechowywanie – koszyki, segregatory i organizery.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<