Aranżacja kuchni w stylu wiejskim

Aranżacja kuchni w stylu wiejskim

Aranżacja kuchni w stylu wiejskim

przez 19 stycznia 2015

Kuchnia to wbrew pozorom bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. Dlatego też należy zwrócić baczną uwagę na jej wyposażenie i wystrój. Na brak pomysłów z pewnością nie powinniśmy narzekać. Może jednak warto zwrócić się w stronę stylistyki wiejskiej? Pytanie tylko jak sprawić, aby urządzić kuchnię w sielskim klimacie?

Wieś czyli drewno

Jeżeli myślimy o kuchni w stylu wiejskim, to pierwsze przychodzi nam do głowy drewno. W pomieszczeniu o tego typu aranżacji musimy postawić na naturalność. Tak więc szafki kuchenne, stół i krzesła powinny być wykonane z naturalnego drewna, pokrytego bezbarwnym lakierem. Czy postawić na drewno także w przypadku podłogi? Tutaj możemy pokusić się o położenie płytek ceramicznych. Z pewnością będziemy w stanie wybrać wzór pasujący do „wiejskiego” wystroju. Co więcej kafelki do kuchni okażą się dużo bardziej praktyczne od parkietu.

Kolor naturalnego drewna warto skonfrontować z jasnym kolorem ścian. To dodatkowo powiększy, pod względem optycznym, naszą kuchnię.

kuchnia kuchnia na wsi

„Naturalne” dodatki

Bardzo ważną rolę w wystroju kuchni odegrają także dodatki. W ich przypadku warto również postawić na naturę. Zasłony i obrus w kwiaty tylko podkreślą „wiejski” charakter tego pomieszczenia. Dobrym pomysłem może okazać się również zawieszenie obrazu przedstawiającego np. kosz owoców, łąkę bądź pole ze zbożem.

Kuchnie w stylu wiejskim to swoisty powrót do korzeni. Przebywając na co dzień w betonowej dżungli marzymy o tym, aby choć na chwilę powrócić na łono natury. Tą oazę spokoju możemy teraz zaaranżować we własnym domu.

kuchnia wiejska kuchenka stara

 

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<