Biblioteczka – jakich mebli będziesz potrzebować do jej urządzenia?

Biblioteczka – jakich mebli będziesz potrzebować do jej urządzenia?

Biblioteczka – jakich mebli będziesz potrzebować do jej urządzenia?

przez 17 lipca 2017

Domowa biblioteka to doskonały pomysł, jeśli lubimy czytać, a zbiór książek wciąż się powiększa. Warto w takim przypadku wygospodarować jedno pomieszczenie, aby zebrać całą kolekcję w jednym miejscu.

Podstawowy mebel biblioteki domowej – regał

Domowa biblioteka powinna być przede wszystkim funkcjonalna – spełniać swoją podstawową rolę. Dlatego najważniejszy jest wybór mebli, który pomieści cały księgozbiór. Należy przede wszystkim indywidualnie dobrać regał do wielkości kolekcji, tak, aby nie okazało się, że duża część półek jest pusta. Działa to jednak w dwie strony, dlatego z wyczuciem należy oszacować przybywające książki i umożliwić ewentualną rozbudowę półek w przyszłości.

Obecnie w domowej bibliotece nie muszą znajdować się jedynie książki. Są również osoby, które mają bogatą kolekcję płyt CD czy płyt winylowych, które również mogą tu znaleźć swoje miejsce. Do dyspozycji mamy szeroki wybór regałów, które mogą zająć stosunkowo niewiele miejsca, a także takie, które zajmą całą ścianę od podłogi aż po sufit. W zależności od upodobania i potrzeb, możemy w bibliotece domowej umieścić elegancki regał oszklony lub ciężki drewniany w stylu klasycznym.

Przygotowanie miejsca do czytania

W domowej bibliotece należy wygospodarować kawałek miejsca, w którym będziemy mogli wygodnie usiąść i przy dobrym świetle, w ciszy przeczytać kolejne rozdziały ulubionych książek. Dobrym pomysłem może okazać się zakup biurka, przy którym będziemy mogli nie tylko wygodnie usiąść i zagłębić się w lekturze, ale również sporządzać notatki do pracy, czy inne dokumenty. Jeśli jednak uważacie, że biurko Wam się nie przyda, warto wybrać wygodny, dość szeroki fotel, na przykład typu „Uszak”, który na równi z funkcjonalnością, nada pomieszczeniu charakteru i będzie świetną ozdobą. Aby ocieplić całość, dobrym rozwiązaniem jest położenie ciepłego, wełnianego dywanu na podłogę lub drewnianych paneli.

Lista zakupów

Podsumowując, aby urządzić przytulną i funkcjonalną domową biblioteczkę powinniśmy przygotować się na pewne koszty z tym związane. Najważniejszymi elementami, które powinny się tam znaleźć to:

  • Odpowiedniej wielkości regał
  • Biurko z wygodnym krzesłem
  • Sofę lub fotel
  • Ciepły dywan na podłodze
  • Dobre oświetlenie.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<