Biel w mieszkaniu. Aranżacje.

Biel w mieszkaniu. Aranżacje.

Biel w mieszkaniu. Aranżacje.

przez 23 lutego 2015

Czystość, estetyka oraz wyjątkowość – te określenia najlepiej pasują do aranżacji w kolorze białym. Spróbujemy przyjrzeć się nieco bliżej zastosowaniom białego koloru w aranżacji wnętrz.

Biel totalna

W pierwszej kolejności należy zastanowić się w jakich wnętrzach sprawdzi się kolor biały. Jego zastosowanie jest wskazane przede wszystkim w niewielkich mieszkaniach, ale także w kamienicach oferujących większe przestrzenie. Można zatem stwierdzić, że biel jest dosyć uniwersalna. Kolor ten nadaje pewnej lekkości i przestrzeni wnętrzom, w których jest stosowany. Olbrzymia popularność bieli stwarza także pewne ryzyko. Trzeba podkreślić, że jest ona bardzo wymagającym kolorem. Potrzebna jest spora wiedza z zakresu aranżacji oraz dekoracji, aby zamiast pięknego, gustownego wnętrza nie stworzyć sali szpitalnej.

Biel może być stosowana w każdych ilościach. Oczywiście pod warunkiem, że uda nam się przełamać tą jednorodność. Wystarczy zaledwie kilka dodatków, o zdecydowanej, wyrazistej kolorystyce, i nasz idealnie biały salon nabierze zupełnie nowego, ciekawszego wyrazu.

Styl skandynawski

Planując aranżację domu lub mieszkania w bieli warto przyjrzeć się bliżej stylowi skandynawskiemu. Opiera się on na kolorze białym, szarościach, ecru oraz jasnych beżach. W tym zestawieniu dobrze czują się także tzw. barwy ziemi (krem-brąz). Wykorzystując nawet tak ograniczoną paletę jesteśmy w stanie stworzyć oryginalne i przykuwające uwagę aranżacje. A to nie wszystko!

Wspomnieliśmy wcześniej, że biel jest uniwersalnym kolorem. Jest w tym 100% racji. Stanowi ona doskonałe tło dla każdej barwy. Bardziej odważne aranżacje proponują łączenie bieli z kolorami jaskrawymi jak czerwień, wenge czy nawet czerń.

Sposoby łączenia kolorów

W jaki sposób łączyć biel z innymi barwami? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Doskonałym przełamaniem mogą być dodatki takie jak wazony, dywaniki, lampy, stoliki. Analogiczną funkcję mogą pełnić także fronty mebli oraz sprzęt RTV i AGD. Na pierwszy rzut oka elementy te mogą wydawać się zbyt mało wyraziste, niemniej jednak na tle bieli stworzą doskonały kontrast.

Biel to przede wszystkim spokój, harmonia i ład. „Białe aranżacje” doskonale sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach o charakterze skandynawskim jak i prowansalskim. Warto zatem spróbować wprowadzić tą barwę do swojego domu lub mieszkania.

Oto nasze inspiracje na biel w mieszkaniu:

 szafeczka

biel w mieszkaniu jadalnia w bieli

pokój w bieli biała kanapa

pokój jasny pokój

jadalnia salon w bieli

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<