Cegła w kuchni – jak wykorzystać ją w aranżacji tego pomieszczenia?

Cegła w kuchni – jak wykorzystać ją w aranżacji tego pomieszczenia?

Cegła w kuchni – jak wykorzystać ją w aranżacji tego pomieszczenia?

przez 9 grudnia 2014

Projektując pomieszczenie kuchenne, szczególną uwagę zwraca się przede wszystkim na funkcjonalność – każdy element wyposażenia powinien mieć swoje miejsce i ułatwiać codzienną pracę. Kuchnia musi jednak być również pomieszczeniem reprezentatywnym – nie tylko dla odwiedzających nas gości, ale również dla nas samych, by przygotowywanie wspomnianych posiłków i spędzanie czasu w kuchni było przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem spędzania czasu w pomieszczeniu, które w ogóle nam się nie podoba.

Cegła – materiał ozdobny

Bardzo dużą rolę w kwestii aranżacji kuchni odgrywają oczywiście meble oraz nowoczesne sprzęty i urządzenia. Kuchnia to często również płytki podłogowe czy ścienne w odpowiednim stylu. Bardzo dużo osób wykorzystuje jednak do dekoracji pomieszczenia kuchennego także cegłę, która jeszcze jakiś czas temu wydawała się być materiałem raczej surowym, niezbyt często wykorzystywanym do dekoracji i aranżacji wnętrz.

Jak ozdobić kuchnię przy użyciu cegły? Można na przykład udekorować nią ścianę pomiędzy blatem kuchennym, a meblami. Zazwyczaj jest to tylko niewielka przestrzeń, którą jednak warto zaaranżować właśnie w ten sposób ze względów nie tylko estetycznych, ale i czysto praktycznych. Przygotowywanie posiłków na blacie kuchennym często grozi zachlapaniem, zabrudzeniem ścian. Cegła natomiast nie jest podatna na zabrudzenia – można z niej takowe zabrudzenia w bardzo łatwy i szybki sposób usunąć, dzięki czemu taka dekoracja świetnie się w pomieszczeniu kuchennym sprawdza. Zwróćmy również szczególną uwagę na fakturę – na rynku znajdziemy także wiele modeli płytek ceramicznych, które doskonale imitują cegłę (jednocześnie są jeszcze bardziej odporne na zabrudzenia). Warto zwrócić uwagę na fakt, by kolor wybranej cegły nieco kontrastował z kolorem blatu kuchennego, bowiem wówczas efekt wizualny jest jeszcze lepszy.

cegła 3 cegła2

cegła 5

cegła kkklklpok

cegła 4

Cegła w przestrzeni kuchennej będzie również świetną kompozycją ozdobną jednej ze ścian. Bardzo dobrze prezentuje się na ścianie, przy której ustawiony jest stół. Ciemne kolory – np. ceglasta czerwień – nadadzą wnętrzu surowego i starodawnego klimatu. Biel natomiast optycznie powiększy przestrzeń, nada jej nowoczesnego, nieco industrialnego charakteru.

biała cegła mniejsza wersja kuchni

stoliczek

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<