Cegła w salonie – jak osiągnąć oryginalny efekt na ścianie?

Cegła w salonie – jak osiągnąć oryginalny efekt na ścianie?

Cegła w salonie – jak osiągnąć oryginalny efekt na ścianie?

przez 20 sierpnia 2016

Ogromnym powodzeniem cieszy się cegła na ścianach w salonie jako najmodniejszy w tym sezonie dodatek dekorowania tego oto pomieszczenia. Jej niesłabnące powodzenie od wielu dekad jednak nikogo nie dziwi, gdyż prezentuje się niepowtarzalnie i fantastycznie, a ponadto jest bardzo reprezentacyjna.

Zwykły mur

Jeśli lubimy oryginalne i niepowtarzalne wnętrza, jesteśmy w trakcie remontu i nie mamy pieniędzy aby kupować specjalną cegłę na ścianę możemy odsłonić zwykły, ceglasty mur spod starej warstwy tynku. Musimy ją jedynie oczyścić i zaimpregnować i gotowe!

Specjalna płytka

Nie każdy niestety posiada stare mieszkanie. Jeśli nasz dom jest nowy, a marzy nam się cegła w salonie skorzystajmy z gotowych płytek w tej formie.

Aranżacje

Cegła świetnie wygląda jako obudowa kominka. Jeśli zdecydujemy się na taką ozdobę wokół kominka na pewni nie pożałujemy.

Świetnie prezentuje się cegła również jako tło dla zestawu wypoczynkowego znajdującego się w naszym salonie.

Ten motyw warto łączyć z szarością, bielą, czernią bądź też czerwienią – właśnie wtedy stworzy nowoczesny oraz minimalistyczny efekt.

Modnym ostatnio pomysłem, jest zamalowywanie cegły, najczęściej na kolor biały – tworzy wtedy ona ciekawy i niepowtarzalny wzór na ścianach naszego salonu.

Cegła nie pasuje jednak jedynie do nowoczesnych wnętrz, świetnie komponuje się również ze starymi, tradycyjnymi meblami. Okazuje się więc, że aby stworzyć niepowtarzalny efekt, warto łączyć style.

1 komentarz

...
  1. J,H,
    #1 J,H, 29 sierpnia, 2016, 21:57

    Świetne inspiracje, odpowiednie do każdego wnętrza. 🙂 Postawiliśmy na Travertino. Wygląda okazale w salonie i wzbogaca go w 100%. 🙂

    Reply this comment

<