Cotton balls – ozdób mieszkanie kolorowymi kuleczkami

Cotton balls – ozdób mieszkanie kolorowymi kuleczkami

Cotton balls – ozdób mieszkanie kolorowymi kuleczkami

przez 28 lutego 2019

Marzysz o urozmaiceniu wyglądu wnętrz w swoim domu lub mieszkaniu? Masz ograniczony budżet i nie chcesz wydawać sporej kwoty na dekoracje? Z pomocą przyjdą Ci świecące kuleczki, czyli popularne w ostatnim czasie cotton balls. Ich delikatne, ciepłe i przytłumione światło zadziała na Ciebie uspokajająco i pozwoli Ci się zrelaksować. Sprawdź, jak zrobić je samodzielnie.

Cotton balls – dlaczego są takie popularne

Cotton balls to dekoracja składająca się z kolorowych kulek i włożonych w nie lampek. Kulki najczęściej wykonane są z:

 • kordonka,
 • muliny,
 • gazy,
 • bandaża.

Duże zainteresowanie tym rodzajem dekoracji wynika przede wszystkim z faktu, że lubimy otaczać się kolorami i ciepłym światłem. A ponieważ czas choinkowych lampek przypada tylko i wyłącznie na grudzień, to szukamy jakichś świetlnych alternatyw, które skutecznie mogłyby zastąpić bożonarodzeniowe świetliki. I tak z pomocą przychodzą nam właśnie cotton balls. W sklepach dedykowanych temu rodzajowi dekoracji znajdziesz gotowe girlandy lub oddzielne kolorowe kulki, z których możesz stworzyć swój własny niepowtarzalny łańcuch. Ozdobę tę łatwo jednak wykonać własnoręcznie. Co prawda, jest to zadanie nieco pracochłonne, ale zdecydowanie warto poświęcić mu jedno popołudnie.

Cotton balls – jak zrobić

Co będzie Ci potrzebne do wykonania girlandy?

 • Łańcuch lampek LED – najszybciej kupisz go w okresie Bożego Narodzenia, jednak w sklepach z wyposażeniem domowym takie łańcuchy dostępne są przez cały rok. Wybierz taki, który ma minimum 10 lampek.
 • Kordonek, mulina lub bandaż – kordonek wystarczy Ci na wykonanie 2-3 kul, mulina – na jedną. Kule z nich wykonane wyglądają bardzo elegancko ze względu na delikatny ażurowy wzór. Bandaż to wybór niedrogi; wymaga jednak więcej pracy przy farbowaniu.
 • Klej do tapet rozrobiony z wodą (najlepiej 2 miarki kleju na 1 miarkę wody).
 • Małe baloniki.

Wykonanie girlandy krok po kroku

 1. Nadmuchaj tyle baloników, ile kulek chcesz wykonać. Możesz pomóc sobie pompką, ponieważ małe baloniki dość ciężko się pompuje.
 2. Załóż jednorazowe rękawiczki, a w misce rozrób klej z wodą.
 3. Wrzuć do miski cały kordonek. To jeden z trików, dzięki którym sprawniej i dokładniej owiniesz balonik.
 4. Mokrym kordonkiem zacznij owijać balon. Podczas owijania cały czas kontroluj jego kształt.
 5. Gdy kula osiągnie pożądaną przez Ciebie wielkość, odetnij nadmiar kordonka.
 6. Gotową kulę odwieś do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Pod miejscem zawieszenia kulek podłóż starą gazetę, żeby skapujący klej nie zachlapał podłogi lub dywanu.
 7. Gdy kule wyschną, przebij baloniki, a w ich miejsce włóż lampki.

O tym pamiętaj!

 • Jeśli nie chcesz, aby Twoje kule były białe, to do miseczki z woda i klejem dodaj barwnik spożywczy w wybranym kolorze.
 • Jeśli zdecydowałeś się wykonać kule z muliny lub bandaża, to postępuj analogicznie do czynności opisanych wyżej, zamieniając kordonek na bandaż lub mulinę.
 • Przed rozpoczęciem pracy zabezpiecz stół starym obrusem, gazetami lub workami na śmieci.

Gdzie powiesić cotton balls

Wszędzie! Tak naprawdę nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, które pomieszczenie chcesz ozdobić. Najczęściej cotton balls wieszane są w sypialni lub w pokoju dziecięcym. Możesz umieścić je na ramie łóżka, ścianie, szafie lub oknie. Użyj do tego taśmy samoprzylepnej lub przezroczystych haczyków. Cotton balls możesz również rozłożyć na parapecie lub umieścić w dużym szklanym naczyniu. Ogranicza Cię wyłącznie Twoja własna wyobraźnia.

Jaki kolor cotton balls wybrać

Kolory kulek odpowiednio dopasowane do Twojego wnętrza sprawią, że nabierze ono indywidualnego i magicznego charakteru. Jeśli lubisz minimalizm, wybierz girlandę składającą się z 2-3 kolorów kulek. Chcesz zaszaleć? Stwórz łańcuch świetlny, w którym każda kulka będzie miała inny kolor.

Jak czyścić cotton balls

Lampki cotton balls to dość delikatna dekoracja, dlatego trzeba czyścić ją ostrożnie. Najlepiej zrobić to miotełką do kurzu. Lampek nie należy czyścić na mokro, ponieważ mogą się odkształcić.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<