Dekoracja wnętrz przy użyciu oryginalnych płytek ceramicznych

Dekoracja wnętrz przy użyciu oryginalnych płytek ceramicznych

Dekoracja wnętrz przy użyciu oryginalnych płytek ceramicznych

przez 1 września 2016

Kupując płytki ceramiczne do salonu, łazienki czy kuchni pragniemy, aby wnętrza tych pomieszczeń stały się nie tylko praktyczne, ale także efektowne. W tym miejscu pojawia się pytanie w jaki sposób możemy osiągnąć taki efekt? Nie ma w tym nic trudnego. Biorąc pod uwagę różnorodność produktów dostępnych na rynku, z pewnością będziemy w stanie dobrać gustowne, ale i oryginalne rozwiązania.

Czerń i biel w kuchni

Najprostszym zabiegiem, który możemy zastosować, są łączenia kolorów. Mamy w tym względzie naprawdę szeroki wybór. W ostatnich latach, szalenie popularne stało się połączenie bieli z czernią, które szczególnie efektownie może wyglądać w kuchni. Co ciekawe, najlepszy efekt osiągniemy aranżując zestawienie kolorystyczne z uwzględnieniem innych elementów wyposażenia. Tak więc możemy pokusić się o charakterystyczną szachownicę na podłodze lub zastosować jednolity (biały) kolor płytek, przełamując go dodatkami (stół, szafki kuchenne, krzesła) w kolorze czarnym. Warto podkreślić, że jest to jedno z najprostszych połączeń. W tym przypadku oryginalne nie są same płytki, ale sposób ich łączenia.

biało czarna kuchnia

Płytki kamienne

Prawdziwym hitem w dekoracji wnętrz stały się jednak płytki ceramiczne imitujące kamień. Warto zaznaczyć, że są one niezwykle uniwersalne, dlatego też doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni, łazience jak i salonie. Eleganckie, kremowe łupki na ścianie w salonie to prawdziwy hit dekoracyjny. Bardzo popularnym zabiegiem jest wykładanie płytek tylko w części salonu. Na przykład tam, gdzie umieszczony jest barek lub wyspa kuchenna. To pozwala na osiągnięcie dużego zróżnicowania stylistycznego salonu, a jednocześnie przykuwa uwagę do określonego miejsca.

Skoro mówimy o kamieniu, to warto wspomnieć także o płytkach w formie cegieł. Możemy nimi wyłożyć całe pomieszczenie, co w połączeniu z drewnianą podłogą oraz meblami da naprawdę ciekawy efekt. Płytki imitujące wyglądem cegłę możemy także zastosować w kuchni – wypełniając przestrzenie między szafkami dolnymi oraz górnymi.

płytki kamienne w domu

Mozaika

Znanym, docenianym i bardzo gustownym rozwiązaniem jest także zastosowanie mozaiki. Dobrze sprawdza się ona na małych powierzchniach i w niewielkich pomieszczeniach. Z tego względu bardzo często stosuje się ją w kuchni i łazience. Przeważnie mozaika jest kładziona na ścianach. Zastosowanie znajduje także w salonach, ale w bardziej stonowanej kolorystyce. W łazience dominuje łączenie białego z czarnym (czarna mozaika + biała spoina). W przypadku tego rodzaju płytek należy zachować szczególną rozwagę, aby nie uzyskać zbyt krzykliwego i kiczowatego efektu.

Industrialny beton

Dużą popularnością cieszą się również wnętrza o charakterze industrialnym, które tworzą proste, surowe i… „betonowe” formy. Ważnym elementem takiego wystroju może być podłoga wykonana z płytek imitujących beton. Takie rozwiązania doskonale sprawdza się w salonach. Jednocześnie „betonowa” podłoga może być elementem łączącym salon z tarasem. Kolorystyka i faktura betonu czynią wnętrze bardzo prostym a jednocześnie efektownym.

beton architektoniczny w sypialni

To tylko kilka pomysłów na ciekawy i oryginalny wystrój wnętrza z użyciem płytek ceramicznych. Konfiguracji łączenia możemy stosować w zasadzie bez liku. Ważne jednak, aby w każdym przypadku połączenie to było wyrazem dobrego gustu, a nie szaleństwa.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<