Dekoracyjne malowanie ścian – jakie wzory są aktualnie na topie?

Dekoracyjne malowanie ścian – jakie wzory są aktualnie na topie?

Dekoracyjne malowanie ścian – jakie wzory są aktualnie na topie?

przez 25 listopada 2014

W dzisiejszych czasach bardzo często staramy się chociażby w najmniejszych szczegółach dopracować wygląd naszego mieszkania czy domu, by robił jak najlepsze wrażenie na osobach, które nas odwiedzają, ale również byśmy i my czuli się w naszym domu komfortowo, by wszystko było dokładnie takie, jakie sobie wymarzyliśmy. Dziś nie wystarczają nam już ściany pomalowane trwałą farbą w ładnym kolorze – dzisiaj bardzo często decydujemy się na dekoracyjne malowanie ścian, które oczywiście robi wrażenie, ale tylko wtedy, gdy wzory są wybrane odpowiednio – gdy wzory wybrane przez nas są modne. Warto więc orientować się, jakie wzory dekoracyjnego malowania ścian są aktualnie na topie, by mieć ogólny zarys tego, spośród czego warto wybierać.

Co jest na tak, a co na nie?

Na pewno bardzo popularne są dziś wzory abstrakcyjne. Takie wzory malowane na ścianach mają różnorakie kształty, przybierają różnoraką formę, nie można ich w jakiś konkretny sposób sprecyzować. Tak naprawdę, abstrakcyjne wzory są wręcz uniwersalne, bowiem każdy może zinterpretować je na swój własny sposób. Abstrakcyjne wzory na ścianach porównać można do poezji, którą przecież każdy z nas rozumie na swój własny, subiektywny sposób. Jedni mogą więc w abstrakcyjnych wzorach namalowanych na ścianie zobaczyć przyrodę, inni zwierzęta, a jeszcze inni – budynki.

Z mody wyszły już natomiast wzory geometryczne, choć jeszcze jakiś czas temu paski do wykończeń tapetowych zawierały często właśnie wspomniane wzory geometryczne. Nie są one już modne i raczej  powinniśmy starać się ich unikać, jeśli chcemy, by ściany w naszych domach zasługiwały na miano modnych i stylowych. Tak naprawdę jednak modne jest to, co nam się podoba, więc moda jest terminem mocno subiektywnym, co do którego wszyscy mogą odnosić się indywidualnie.

czarno-biala  sciana

kolory  pasy

trójkąyty2

plamy

sciana2  trójkąty

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<