Dekoracyjne ściany w salonie – kamień, cegła a może płytki?

Dekoracyjne ściany w salonie – kamień, cegła a może płytki?

Dekoracyjne ściany w salonie – kamień, cegła a może płytki?

przez 23 listopada 2014

Kiedyś ściany w salonie uznawane były za piękne, gdy były gładkie. Teraz spełnienie tych wymogów to zdecydowanie za mało. Nowe możliwości, które się pojawiły sprawiają, że ściany można dekorować w najróżniejszy sposób. Wiele propozycji bardzo dobrze wpływa na jakość naszych ścian. Jak można je udekorować? Propozycji jest kilka. Jedną z nich jest kamień.

kamienna ściana

Okładzina kamienna bardzo dobrze komponuje się przede wszystkim z nowoczesnym wnętrzem, które cechuje się kreatywnością oraz innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wyrazistymi kolorami. Często spotykane jest również tutaj ciemne drewno. Przy umiejętnym doborze oświetlenia można otrzymać szereg ciekawych efektów przydatnych każdemu pomieszczeniu.

Cegła w aranżacji wnętrz to element, który potrafi nadać każdemu pomieszczeniu niepowtarzalną atmosferę oraz duszę, której próżno szukać w schematycznych rozwiązaniach. Dobrze sprawdza się w wnętrzach nowoczesnych, ponieważ bardzo dobrze komponuje się ona zarówno z drewnem oraz metalem. Możliwe jest wykończenie nią całej ściany lub wybranego fragmentu wartego podkreślenia. Przydatna jest na przykład w salonie, gdzie może stać się pięknym tłem dla kominka lub telewizora. Do cegły bardzo dobrze pasują białe szafki z lakierowanej płyty.

cegła w salonie

Płytki do salonu do tej pory kojarzą się nam jako poważna alternatywa dla popularnych paneli podłogowych. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy jednak z tego, że płytkami można także udekorować ściany w naszym salonie. Panele ścienne wykonane z naturalnego drewna potrafią zrobić wrażenie i podnieść ocenę estetyczną pomieszczenia. Płytki bardzo dobrze sprawdzają się jako okładzina ścienna oraz stołu czy drzwi. Płytki ceramiczne w salonie w dalszym ciągu są rzadkością. Vives płytki to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników nowoczesnych wnętrz, którzy nie boją się wprowadzać w życie nowoczesnych rozwiązań, których do tej pory nie miał odwagi wprowadzić żaden ze znajomych. Płytki doskonale sprawdzają się również w minimalistycznych wnętrzach. Dzięki ich zastosowaniu otrzymujemy wrażenie większej przestronności. W mniejszych salonach taki wybór wydaje się być jak najbardziej uzasadnionym i wartym rozważenia.

Jak więc widać dekorowanie ścian ma obecnie spore grono zwolenników, które systematycznie się powiększa. Coraz lepsza oferta, większe możliwości, duża liczba wariantów, z których można skorzystać zachęcają do aranżacji w takim właśnie stylu. Dzięki temu dominujące gładkie ściany zaczynają mieć poważną konkurencję, która jest w stanie zaoferować nowy punkt widzenia spojrzenia na ściany. Cegła, kamień oraz płytki to 3 nowe alternatywy. Każda z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami, które trzeba dobierać do swoich indywidualnych potrzeb. Tak właśnie można otrzymać zadowalający efekt, z którego będziemy zadowoleni przez następne kilka lat. To kwestia odpowiedniego zestawienia kolorów, wariantów oraz dopasowania ich do charakterystyki naszego salonu.

5 komentarzy

...
 1. Magdalena
  #1 Magdalena 24 listopada, 2014, 11:02

  Biała cegła w salonie jest przepiękna! Mam zamiar wykorzystać ją na dekorację ściany, na której mam kominek, przed świętami powinna być gotowa 🙂

  Reply this comment
 2. Marck
  #2 Marck 19 grudnia, 2014, 14:09

  Podoba mi się szara, psychodeliczna ściana, niczym przesuwające się segmenty betonowej konstrukcji. Jak w grze komputerowej. Ta ściana żyje!

  Reply this comment
 3. Pyrka
  #3 Pyrka 19 stycznia, 2016, 19:55

  Piękna szara ściana.. Gdzie taką można zamówić? Czy to panele dekoracyjne? Jakiej formy?

  Reply this comment
 4. Piruetka
  #4 Piruetka 14 stycznia, 2017, 17:42

  Bardzo ładny jest ten szary kamień.Poszukuję takiego. Gdzie można taki kupić ?

  Reply this comment
  • Redakcja
   Redakcja Author 16 lutego, 2017, 09:12

   Dużo salonów oferuje podobne płytki – najlepiej odwiedzić sklepy budowlane i galerie wnętrz (np. Domar we Wrocławiu ma kilkanaście sklepów i w niektórych można zamówić płytki w wybranym kolorze).

   Reply this comment

<