Drzwi zewnętrzne do mieszkania – czym powinny się charakteryzować?

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – czym powinny się charakteryzować?

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – czym powinny się charakteryzować?

przez 15 maja 2017

Przy wyborze drzwi zewnętrznych u większości z nas podstawowe kryterium wyboru będzie pełniła cena. Jednakże, czy rzeczywiście warto jest polegać wyłącznie na tym czynniku? Oczywiście, że nie, ponieważ jest jeszcze mnóstwo innych rzeczy, na które koniecznie musimy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszych drzwi zewnętrznych.

Jakie parametry drzwi wejściowych?

Przy wybieraniu drzwi wejściowych bardzo ważne będzie kilka elementów, najważniejsze z nich to:

  • Wysokość – dobrze jest, gdy drzwi wejściowe mają co najmniej 201 cm
  • Szerokość – od niej w dużej mierze zależy nie tylko komfortowe przechodzenie przez drzwi, ale również wnoszenie mebli, czy sprzętów do domu
  • Współczynnik przenikania ciepła – nie powinien przekraczać 2,6W(m*K). Zawsze upewnijmy się, czy wartość współczynnika sprzedawca podaje na etykiecie do całych drzwi, a nie jedynie do ich fragmentów, np. jedynie części środkowej.

Nie bez znaczenia będzie również izolacyjność akustyczna wyrażona w dB. Im będzie ona większa, tym drzwi będą przepuszczały znacznie mniej hałasów z zewnątrz. Przeważnie izolacyjność akustyczna jest na poziomie 30 dB. Jednakże warto też wiedzieć, że producent nie musi wcale takiego parametru podawać na etykiecie. Najlepiej zatem zwrócić uwagę na to, czy drzwi są przylgowe i mają uszczelkę. Na pewno oba te czynniki wpływają na ogólną izolacyjność drzwi i zapewnią większe wyciszenie.

Dlaczego nie tylko cena?

Niestety prawda jest taka, że jest to ostatni czynnik, którym powinniśmy kierować się wybierając drzwi. Mamy naprawdę spory wybór ciekawych rozwiązań i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i wcale takie drzwi nie muszą być przesadnie drogie.

Jeśli chodzi o takie rozwiązania, to zawsze lepiej jest dołożyć nieco pieniędzy i mieć również drzwi bezpieczniejsze, które będą odporne na włamania, co jest szczególnie ważne przy mieszkaniu w bardziej niebezpiecznych okolicach. Z pewnością nie będziemy żałować wydanych pieniędzy.

Więcej inspiracji i najnowsze kolekcje meblowe znajdziesz tutaj: https://domar.pl/pl/sklepy/drzwi-okna-rolety.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<