Jak uzyskać efekt cegły na ścianie?

Jak uzyskać efekt cegły na ścianie?

Jak uzyskać efekt cegły na ścianie?

przez 29 listopada 2017

Aranżacja ścian cegłą to nieustający trend stosowany we wnętrzach.  Ten sposób dekoracji ścian doskonale sprawdza się zarówno w minimalistycznych wnętrzach jak i utrzymanych w stylu loftowym.  Obecnie nie ma ograniczeń co do stosowania tego elementu dekoracyjnego. Spotkać go możemy w salonie sypialni, kuchni a nawet łazience. Jak zatem uzyskać taki efekt w swoim domu? Przedstawiamy sposoby wykonania imitacji cegły na ścianie.

Zastosowanie cegły ciętej

Cegłę ciętą można kupić w specjalistycznych sklepach wnętrzarskich. Można ją także wykonać samodzielnie. Wystarczy, że jesteśmy w posiadaniu starych cegieł, które nie są nam już potrzebne. Za pomocą specjalnej maszynki przecinamy cegły na pół lub mniejsze plastry, w zależności od naszych preferencji. Po zagruntowaniu ściany możemy zacząć klejenie cegieł. Musimy pamiętać o tym, że cegła jest bardzo ciężkim materiałem, dlatego należy zakupić mocny i szybko wiążący klej. Tym samym klejem możemy wypełnić fugi i cieszyć się uzyskanym efektem.

Cegła na ścianie

Płytki cegłopodobne

Płytki cegłopodobne doskonale sprawdzają się na fasadach budynków, cokołach, murach, ogrodzeniach a także we wnętrzach. Tego rodzaju płytki wykonywane są najczęściej z betonu lub klinkieru. Płytki klinkierowe cegłopodobne nie wymagają impregnowania – wystarczy położyć je na ścianie za pomocą odpowiedniej zaprawy i cieszyć się z nowego wizualnego efektu. Dużą ich zaleta jest również to, że mają właściwości zbliżone do płytek ceramicznych i nie nasiąkają wodą.

płytki cegłopodobne

 

Fototapeta z motywem cegły

Fototapeta to bardzo szybkie rozwiązanie na uzyskanie efektu cegły na ścianie. Najpopularniejsze są fototapety lateksowe, winylowe na flizelinie. Warto mieć na uwadze, że tapety winylowe są grubsze i bardziej odporne na uszkodzenia oraz zmywanie. Montaż przeprowadza się za pomocą dedykowanego kleju na wybranej powierzchni ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie chropowatej struktury tapety, która przy okazji ukryje nierówności na ścianie.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<