Farba fosforyzująca w pokoju malucha, czy jest bezpieczna?

Farba fosforyzująca w pokoju malucha, czy jest bezpieczna?

Farba fosforyzująca w pokoju malucha, czy jest bezpieczna?

przez 27 lutego 2018

W świecie dziecka wszystko wydaje się magiczne i ciekawe. Dlatego warto ciągle pobudzać kreatywność swojego potomka, a tym samym korzystnie wpływać na jego rozwój. Pokój najmłodszego domownika może przybierać różne formy, jednak nie powinna panować z nim nuda. Do upiększenia ścian polecamy farbę fosforyzującą!

Walka z nudą na ścianach

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie, jednak często pozwala rodzicom wrócić wspomnieniami do swych najmłodszych lat. Wybór mebli, łóżka i zabawek wydaje się ekscytujące, jednak gdy dochodzi do wyboru koloru ścian, często stawia się na standardowy podział: różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca. Dobrze jednak dopieścić każdy detal pokoju malucha i stworzyć fantazyjne wzory na ścianach, które będą przykuwać wzrok. Mogą one zostać wykonane za pomocą szablonów lub stworzone w dowolny sposób przez wszystkich domowników.

Farba fosforyzująca – jak to działa?

Farba fosforyzująca w świetle dnia może mieć nieco satynowy połysk, jednak to w ciemności dzieje się prawdziwa magia. Farba, dzięki pigmentom absorbuje promienie świetlne, by po zapadnięciu zmroku oddawać to światło, tworząc jasną poświatę, która utrzymuje się ok. 20 min. Dziecko zasypiając w lekko oświetlonym wnętrzu, będzie zachwycone efektem, i jednocześnie będzie czuło się bezpieczne.

Jak nakładać farbę by zyskać maksymalny efekt?

Aby farba dawała maksymalny efekt, należy pokryć ścianę trzema specjalistycznymi produktami: podkładem, farbą i lakierem. Świecącą farbą można pokryć całą ścianę w pokoju dziecka, jednak stanowczo lepszy efekt można uzyskać, tworząc na ścianie różne wzory, zależne od wieku i zainteresowań dziecka. A jeśli na farbie powstaną jakiekolwiek zabrudzenia – można szybko je usunąć, przecierając ścianę wilgotną szmatką. Nie niesie to za sobą żadnego ryzyka związanego z utratą koloru czy połysku.

Wybierając farbę warto sprawdzić, czy nie zawiera ona szkodliwych substancji fotoreaktywnych lub związków chromu, rtęci, ołowiu. W końcu bezpieczeństwo domowników jest najważniejsze.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<