Inspirujące aranżacje łazienki w kolorze niebieskim

Inspirujące aranżacje łazienki w kolorze niebieskim

Inspirujące aranżacje łazienki w kolorze niebieskim

przez 5 listopada 2014

W psychologii barw kolor niebieski odpręża, uspokaja i pobudza do kreatywnego myślenia. Firmy, które uwzględniają badania psychologów nad znaczeniem barw dbają o to, żeby biura były w kolorze niebieskim, albo tylko pewne ich elementy, ma to sprawić, że pracownicy są bardziej wydajni, a przy tym mniej zestresowani. We własnym domu też powinniśmy uwzględnić symbolikę barw i rozważyć aranżację łazienki właśnie w tym kolorze. Kąpiel w otoczeniu niebieskiego nie tylko pomoże się zrelaksować po męczącym dniu w pracy, ale także pobudzi naszą wyobraźnię i doda nam energii.

Aranżacje

Niebieski kolor stwarza bardzo ciekawe możliwości aranżacyjne. W takiej łazience można się poczuć jak nad morzem, przywołać miłe wspomnienia z wakacji i na nowo cieszyć się życiem.

Barwa niebieska jest wdzięcznym tematem, połączona z bielą doda świeżości i marynistycznego charakteru pomieszczeniu. Połączenie z żółtym i złotem – ociepli, a z szarością – doda elegancji.

Niebieskie płytki i białe ściany przełamane kolorowymi dekorami z motywami zwierzęcymi i roślinnymi z pewnością przypadną do gustu dzieciom, które łatwiej będzie namówić do wieczornej kąpieli.

Zamiast wrażenia monotonii wywołanego jedną, dużą płaszczyzną niebieskiego, można ją przełamać dwoma lub więcej odcieniami tego koloru, np. lamperie w innym odcieniu niż ściany przedzielone listwą w jeszcze innym odcieniu niebieskiego. Zamiast grać kolorami i odcieniami, możemy spróbować faktury i kształtów. W tym celu wystarczy wykorzystać różne rodzaje płytek ceramicznych. Większe, o chropowatej strukturze na podłodze i małe drobne kafelki pokryte grubą warstwą szkliwa na ścianach. Efekt uzupełni duże okno i roślinność, lubiąca wilgoć.

Mozaika i jej niewielkie elementy odpowiednio ułożone w różnych odcieniach granatu, wywołają efekt subtelnego przechodzenia barw. Taką mozaiką możemy wyłożyć obudowę kabiny prysznicowej lub przestrzeni nad wanną.

Płytki o ciekawym kształcie, zamiast kwadratowych, w niemal wszystkich odcieniach barwy niebieskiej, zamontowane nie tylko na ścianach i podłodze, ale także suficie, do tego małe lampki LEDowe, sprawią, że poczujemy się jak w podwodnym królestwie.

Takie rozwiązanie ma też swoje minusy. Kolor niebieski jest barwą chłodną, dlatego w zimie taka łazienka może wywoływać w nas uczucie chłodu. Warto ją ocieplić drewnem, żółcią, brązami i beżami, np. w postaci chodniczków łazienkowych, posadzki, czy akcesoriów.

Zamiast ścian czy posadzki możemy też postawić na kilka lub zaledwie jeden, ale za to mocny niebieski akcent – umywalka, kran, akcesoria łazienkowe, zasłona prysznicowa lub choćby ręczniki. Wówczas nie będzie nam groziło przeładowanie pomieszczenia jedną chłodną barwą.

blekit

detale

kabina

niebieska

niebieskie kafelki

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<