Jak dobrać baterię do umywalki w łazience?

Jak dobrać baterię do umywalki w łazience?

Jak dobrać baterię do umywalki w łazience?

przez 19 października 2014

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Do jego podstawowego wyposażenia należy wanna lub prysznic, umywalka, sedes oraz baterie łazienkowe. Wybór baterii do umywalki wydaje się banalny, a jednak taki nie jest i wiele od niego zależy, szczególnie nasz komfort psychiczny. Oto kilka wskazówek, jak wyjść cało z tej próby.

Rozmiar

Wybierając się do sklepu z armaturą łazienkową musimy przede wszystkim wiedzieć, jakie rozmiary baterii nas interesują. Nie chodzi tu o dokładne wymiary baterii, lecz o zachowanie odpowiednich proporcji wszystkich elementów wystroju i wykończenia w łazience. Przy małej umywalce zdecydujmy się na proporcjonalną, niewielką baterię, natomiast przy dużej i głębokiej misie, lepiej skłonić się ku czemuś większemu. Przed zakupami warto zmierzyć swoją umywalkę, żeby uniknąć pomyłki.

Dobrze dobrana bateria to nie tylko estetyka, ale i walory praktyczne, zbyt duża w stosunku do umywalki sprawi, że woda będzie chlapać po całej łazience, a zbyt mała nie pozwoli na swobodne korzystanie z niej.

Styl

O stylu naszej baterii nierzadko decyduje moda, tak jak dzieje się to przy wyborze mebli i odzieży. Jednak, kiedy cała łazienka jest już urządzona i ma charakterystyczny styl, to nie wybierajmy wśród designerskich baterii, widzianych w katalogach i blogach wnętrzarskich, lecz zachowajmy zdrowy rozsądek i zakupmy kran spójny z resztą urządzeń łazienkowych.

Jeśli umywalka jest klasyczna, to szukajmy równie klasycznej, prostej baterii, to ponadczasowe rozwiązanie, które niezależnie od sezonu sprawi, że łazienka będzie miała neutralny charakter.

umywalka klasyczna

W nowoczesnej łazience sprawdzi się minimalizm oparty o geometryczne formy. Kształty baterii w takich wnętrzach powinny być zbliżone do kwadratowych, zgodnie z najnowszymi trendami.

umywalka nowoczesna

Styl retro z umywalką wolnostojącą, bogato zdobioną, wymaga zastosowania równie wyszukanej baterii z kurkami na wodę o ciekawym, lecz delikatnym, opływowym kształcie.

umywalka retro

Kolor

Na rynku mamy chromowane błyszczące baterie, choć te są zdecydowanie najchętniej kupowane. Są dość tanie i pasują do wszystkiego, pięknie współgrają z taflą lustra. Baterie retro zdecydowanie najciekawiej wyglądają w kolorze złotym lub w odcieniu antycznego brązu – jest to nieco droższe rozwiązanie, ale bardzo spójne z resztą wystroju wnętrza, więc z pewnością warto je rozważyć. Jednym z popularniejszych trendów są baterie kolorowe oraz klasyczna biel i czerń. Kolorowa bateria może nadać ton reszcie wystroju w łazience lub stać się pojedynczym, mocnym akcentem kolorystycznym.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<