Jak ocieplić wnętrze? Pomysły na aranżacje

Jak ocieplić wnętrze? Pomysły na aranżacje

Jak ocieplić wnętrze? Pomysły na aranżacje

przez 23 grudnia 2014

Wnętrze naszego domu powinno być miłe, przytulne i ciepłe. Każdy z nas marzy o takim wystroju. Niestety nie zawsze udaje się osiągnąć zamierzony efekt. Zastanówmy się zatem co zrobić, aby uczynić nasz salon, sypialnię czy chociażby kuchnię bardziej przyjazną?

Ciepłe kolory

O charakterze wnętrza w dużym stopniu decyduje kolorystyka. Mówimy tu oczywiście o kolorze ścian i podłogi. Jeżeli pragniemy „ocieplić” nasz salon to powinniśmy zastosować przede wszystkim odcienie żółtego, beż a nawet delikatne brązy. Doskonałym połączeniem może być beżowy kolor ścian i panele w kolorze sosny, w charakterystycznym żółtawym odcieniu. Z pewnością w tej konfiguracji sprawdzi się również podłoga w kolorze dębu. Naturalna z nieco czerwonym zabarwieniem będzie doskonałym kontrastem do jasnych ścian.

Wyposażenie

Kolor ścian i podłóg jest istotny, ale charakter wnętrza możemy odmienić także samym jego wyposażeniem. Wystarczy, że zastosujemy naturalną kolorystykę mebli i dodatków. Czasem warto zrezygnować z modnej czerni oraz bieli i kupić po prostu meble w kolorze naturalnego drewna. Buk, sosna czy świerk mają bardzo ciepłe, przyjazne kolory, które pewnością nawet przy chłodnej kolorystyce ścian ożywią całe wnętrze. Duże znaczenie może mieć także tapicerka mebli. Jasna tkanina bądź skóra naturalna w kolorze ecru sprawią, że salon rozkwitnie, a cała rodzina odnajdzie w nim ciepło domowego ogniska.

Równie istotną rolę pełnią w tym przypadku dodatki. Warto jednak pamiętać, że są one jedynie uzupełnieniem. Mogą podkreślić przytulny charakter wnętrza, ale z pewnością nie odmienią go o 180 stopni.

 łóżko cegła w salonie

pokój drewno2

Oświetlenie

Często nie doceniamy roli oświetlenia w kształtowaniu charakteru wnętrza. A jest ona niebagatelna. Zastosowanie światła o odpowiednim natężeniu i kolorze sprawi, że wnętrze salonu lub sypialni może stać się o wiele bardziej przytulne niż było do tej pory. Skoro mowa o oświetleniu to może warto także wspomnieć o… kominku. Ten element jak nic innego potrafi ocieplić wnętrze naszego salonu.

Nie zawsze ocieplenie wnętrza wymaga generalnego remontu całego pomieszczenia. Często zdarza się, że zastosowanie kilku elementów może zupełnie odmienić jego charakter. Wystarczy tylko pomysł oraz determinacja w dążeniu do jego realizacji.

pokój pokój

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<