Jak pielęgnować wykładzinę w salonie?

Jak pielęgnować wykładzinę w salonie?

Jak pielęgnować wykładzinę w salonie?

przez 10 lutego 2016

Piękna wykładzina lub dywan może dodać uroku w każdym salonie. Jednak, jeśli zależy Ci na jak najładniejszym wyglądzie przez długi czas, to koniecznie powinieneś dobrze o nie zadbać. Często nie trzeba żadnych specjalistycznych metod i drogich środków, aby na długi cieszyć się wspaniałymi wzorami i soczystymi barwami wykładzin.

Lepiej zapobiegać, niż…czyścić

Usunięcie błota, piasku, czy kurzu jest bardzo mocno pracochłonne. Nie da się całkowicie zabezpieczyć podłogi przed brudzeniem. Warto jednak podejmować kroki, które sprawią, że będzie się ona brudziła przynajmniej w jakimś stopniu mniej. Czasami dobrym pomysłem może być choćby dobrej jakości wycieraczka oraz podkładka pod brudne buty, którą umieścisz w przedpokoju. Przydaje się także regularne odkurzanie mieszkania i bieżące usuwanie wszystkich plam, które się pojawiają.

Dobry odkurzacz to podstawa

Odkurzanie jest jedną z najważniejszych i podstawowych czynności, które pozwolą Ci skutecznie zadbać o czystość wykładziny. Warto pamiętać o regularnym odkurzaniu, ponieważ wtedy brud nie będzie wbijał się głęboko w strukturę wykładziny. Najlepiej używać przy tym specjalnej końcówki, która jest dedykowana dla odkurzania dywanów.

Odkurzanie wykładziny

Kompleksowe pranie

Przynajmniej raz na roku lub dwa warto jest wykonać pranie dywanu czy wykładziny. Używa się do tego specjalistycznego odkurzacza piorącego lub można skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje profesjonalnie. Dzięki nowoczesnym metodom można bardzo skutecznie usunąć brud, a sama wykładzina wyschnie bardzo szybko.

Usuwanie plam

Najlepiej jest to robić od razu, aby brud nie zdążył skutecznie wniknąć w strukturę tkaniny. Najpierw warto jest osuszyć wstępnie miejsce, gdzie została rozlana jakaś ciecz, a następnie za pomocą delikatnej ściereczki i odplamiacza usunąć plamę. Pamiętajmy jednak, aby czyścić od krawędzi plamy do jej środka, ponieważ unikniemy wtedy powiększania się jej.

Przyjaźń z trzepakiem

Warto od czasu do czasu porządnie wytrzepać dywan. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się kurzu, który wniknął głęboko w dywan. Pamiętajmy, żeby po wytrzepaniu dokładnie go odkurzyć.

Jak więc widzisz, nie trzeba żadnych skomplikowanych działań, aby wykładzina przez długi czas pozostawała w znakomitej kondycji i cieszyła oko swoim urokiem. W zasadzie każdy z tych sposobów możesz wdrożyć samodzielnie, więc niekiedy jedyny koszt, to tylko ten, który poniesiesz w związku z zakupem odplamiaczy czy środków piorących do dywanów.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<