Jak urządzić miejsce do pracy w domu? Aranżacja domowego biura

Jak urządzić miejsce do pracy w domu? Aranżacja domowego biura

Jak urządzić miejsce do pracy w domu? Aranżacja domowego biura

przez 3 lutego 2015

Stanowisko pracy ma duże znaczenie dla efektywności naszych działań. Dlatego też tak istotną kwestią jest przemyślana aranżacja domowego biura. Tak naprawdę nasze działania powinny być analogiczne do tych, które wykonujemy podczas organizacji standardowego miejsca pracy.  W tym przypadku musimy postawić przede wszystkim na ergonomię oraz komfort.

Cisza i spokój

Praca w domu to wielki test dla naszej samodyscypliny. W tym przypadku będziemy musieli wykazać się także zdolnością płynnego przechodzenia od spraw związanych z pracą do prywatnych. W związku z powyższym warto wydzielić osobne pomieszczenie, które będzie spełniać funkcję naszego biura. Po skończonej pracy najlepiej dokonać symbolicznego zamknięcia.

Wyraźne oddzielenie pomieszczenia „roboczego” od reszty domu ma duże znaczenie także dla spokoju i komfortu pracy. To z kolei wpłynie na naszą wydajność.

Wyposażenie

Kupując meble do domowego biura warto zwrócić uwagę nie tylko na trwałość, ale i funkcjonalność. Istotną rolę odgrywa także estetyka. Należy pamiętać, że ciemne kolory powodują szybsze zmęczenie wzroku. A to przy długotrwałej pracy może okazać się zgubne.

Analogicznie wygląda sytuacja z błyszczącym blatem biurka. Jego powierzchnia z pewnością będzie odbijała światło, co negatywnie wpłynie na nasz wzrok. Kupując meble postawmy zatem na jasną kolorystykę i matowe wykończenie. Jeśli wyposażenie pokoju, w którym aranżujemy biuro, jest utrzymane w ciemnej kolorystyce to nie musimy „na siłę” kupować jasnego biurka. Wystarczy położyć białą matę na blacie.

Wybierając elementy wyposażenia nie możemy zapomnieć o komfortowym fotelu. Dzięki temu nawet wielogodzinna praca nie będzie powodowała zmęczenia i bólu.

Bardzo ważnym elementem jest także właściwy dobór oświetlenia. Pracując przy biurku należy zadbać o instalację lampki, która będzie oświetlać jego blat. Korzystanie wyłącznie z górnego światła nie jest dobrym pomysłem. Jego natężenie może być zbyt małe, co doprowadzi do szybszego zmęczenia wzroku.

Praca w domu z pewnością nie należy do łatwych zadań. Wymaga samodyscypliny i wytrwałości w działaniu. Aby jednak nasz wysiłek przyniósł oczekiwane efekty, warto zadbać o przemyślaną aranżację domowego biura.

biuro biuro w domu

domowe biurko biuro w domu

biuro w domu domowe biuro

 dom pokój w domu

domowe biuro

domowe biuro

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<