Jak wybrać wannę do małej łazienki?

Jak wybrać wannę do małej łazienki?

Jak wybrać wannę do małej łazienki?

przez 19 listopada 2014

Wydawać się może, że jeżeli posiadamy łazienkę o niewielkiej powierzchni, konieczne jest umieszczenie w niej kabiny prysznicowej, ponieważ ilość miejsca na łazienkę jest niewystarczająca. To błędny sposób myślenia, ponieważ obecnie nawet gdy posiadamy małą łazienkę nie musimy rezygnować z wanny. W sklepach możemy znaleźć obecnie różne rodzaje i modele wanien, które dopasowane są gabarytowo do każdej łazienki. W ten sposób można znaleźć ciekawe rozwiązania, dopasowane do naszych możliwości.

Typowe wanny o długości około 180 cm pozwalają na branie wygodnych kąpieli. Taki model jednak na ogół to zbyt duży model. Producenci przygotowali się również na taką ewentualność i dlatego na rynku nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich propozycji.

Jeśli w żadnym wypadku nie przeszkadza nam pozycja siedząca podczas odbywania kąpieli, to możemy zdecydować się na wariant biorący pod uwagę kupno najmniejszej dostępnej na rynku wanny. Wanny tego rodzaju mają długość od 100 do 120 centymetrów. Jeżeli chodzi o szerokość to wynosi ona 65 i 70 cm. Takie wanny muszą sobie jakoś rekompensować wszystkie niegodności związane z niezbyt imponującą długością- tutaj nadrabiają one głębokością, która jest zdecydowanie większa niż w typowych wannach. Uwagę warto zwrócić na fakt, by głębokość nie była zbyt duża, ponieważ będzie się to wiązało z problemami z wyjściem z niej. Jest to warte uwagi szczególnie w przypadku, gdy z wanny będą korzystać również osoby starsze, którym sprawność fizyczna nie pozwala na sprawne poruszanie się. Najlepsza wanna niewielkich rozmiarów zdaniem ekspertów powinna mieć głębokość na poziomie około 40 centymetrów. Wanny głębokie przeznaczone są przede wszystkim do montażu na podłodze lub też na nóżkach.

Jeżeli niewielka łazienka jest dla nas rozwiązaniem niekomfortowym, które nie spełni naszych oczekiwań można zastosować inne wyjście. Jeżeli łazienka ma długość 150, a długość ściany wynosi 148 można zastosować sprawdzony fortel w postaci wkucia niewielkiego fragmentu wanny w ścianę. W przypadku wanny nawet 10centymetrów różnicy na korzyść potrafi znacząco wpłynąć na komfort podczas kąpieli.

Wanna asymetryczna do małej łazienki to ciekawy wybór, ponieważ pozornie niewielkie wanny dzięki swojemu doskonałemu wyprofilowaniu dają nam więcej miejsca. Oszczędności sięgają nawet w niektórych wypadkach nawet 30cm! Jest to korzystny wybór jeśli nie przeszkadza nam niestandardowy kształt wanny. Na pewno nie jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu osobom ceniącym klasyczne wanny. Problem tkwi także w utrzymywaniu czystości, ponieważ brud i kurz bardzo często utrzymują się tutaj w załamaniach powierzchni. Dotarcie do takich miejsc jest bardzo utrudnione. Czyszczenie wanny zajmuje znacznie więcej czasu.

Wanny do niewielkich łazienek dobrze jest dobierać pod kątem indywidualnym. Zdecydowanie się na standardowe rozwiązanie nie zawsze będzie wiązało się z całkowitym zadowoleniem.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<