Jaki kolor będzie najlepszy do twojego wnętrza?

Jaki kolor będzie najlepszy do twojego wnętrza?

Jaki kolor będzie najlepszy do twojego wnętrza?

przez 3 lutego 2018

Nadchodzi taki dzień, że chcesz wprowadzić zmiany do swoich wnętrz. Mogą one dotyczyć kilku dodatków lub być przearanżacją całego wnętrza. Dochodzisz do wyboru koloru ścian i stajesz przed wielkim dylematem. Zdecydować się na zimną czy ciepłą paletę? Lepiej sprawdzą się pastele czy barwy podstawowe? Sprawdź, jak mogą prezentować się kolory zielone, niebieskie i fioletowe na twoich ścianach!

Niebieska kraina spokoju

Kolor niebieski to kolor dla wszystkich zmęczonych codziennymi obowiązkami. Jego chłodny odcień wycisza i skłania do odpoczynku. Dlatego sprawdzi się on w sypialni i pokoju dziecka. Do listy jego zalet można dodać, że optycznie powiększa pomieszczenie. W intensywnej odsłonie może jednak nadawać pomieszczeniu chłodnego wyrazu – dodanie pomarańczowego lub żółtego odcienia ożywi wnętrze.

Psychologia kolorów – zielony pokój

Zielone ściany są uniwersalne i nadają się do każdego wnętrza, nadając mu niepowtarzalnej przytulności. Pozwala się odprężyć, ale również sprzyja skupieniu, więc jest niezastąpiony w pokoju dziecka, które w nadmiarze tryska energią. Tak naprawdę zieleń ma wiele odsłon – zimnych i ciepłych. Oliwkowy świetnie prezentuje się z brązami, beżem i innymi barwami ziemi, które nieco łagodzą jego szorstki charakter. Z kolei butelkowa zieleń połączona z bielą jest niezastąpiona jeśli chodzi o wprowadzenie do wnętrz elegancji i wykwintności.

Fantazyjny fiolet

Ile pomieszczeń, tyle fioletów – jest to barwa, która w zależności od stopnia natężenia czerwieni lub błękitu, nadaje pomieszczeniu inny wyraz. Subtelnie lawendowy odcień wpływa na pracę mózgu, z kolei bardziej intensywny fiolet pobudza kreatywność. Jest to kolor, który sprzyja rozmyślaniom, jednak jest niewskazany dla osób melancholijnych, które łatwo popadają w negatywny nastrój.

Czerń zawsze w modzie

Czarny nie jest kolorem, który powinien dominować w pomieszczeniu, jednak świetnie się prezentuje na wąskiej ścianie lub jako wzór.  W zależności od pomysłu domowników może on przywoływać na myśl tradycję lub nowoczesność. Daje wnętrzom ekskluzywnej głębi, którą warto zaznaczyć złotymi i białymi dodatkami. W kompozycji z czerwonym i pomarańczowym pomieszczenie staje się bardziej dynamiczne i twórcze. Może natomiast sprawiać wrażenie nieco przytłaczającego i zaciemnionego.

Triki optyczne do twojego domu!

Przestronny salon może zyskać na przytulności po wykorzystaniu barw w ciemniejszych odcieniach, z kolei do niewielkiej sypialni najlepiej sprawdzą się jasne barwy, które optycznie go powiększą. Mogą to być odcienie beżu, bieli, a także pastelowe odsłony zieleni i błękitu. Dla osiągnięcia jeszcze lepszego efektu można wyposażyć sypialnie w wielkie lustro na drzwiach szafy lub powieszone na ścianie. Na jasne barwy warto również stawiać w słabo oświetlonych pomieszczeniach – najczęściej zaniedbujemy korytarz, który powinien być aranżacyjną wizytówką naszego domu.

Uważasz, że w twoim domu sprawdzą się jedynie ciepłe barwy? Sprawdź, jakie kolory ożywią twoje wnętrza!

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<