Jakie baterie do zlewozmywaka w kuchni?

Jakie baterie do zlewozmywaka w kuchni?

Jakie baterie do zlewozmywaka w kuchni?

przez 10 stycznia 2015

Istotnym punktem wyposażenia kuchni będzie z pewnością wybór odpowiedniej baterii do zlewozmywaka. Decyzję tą warto przemyśleć i podjąć w pełni świadomie. Sprawdźmy jakie możliwości mamy, jeśli chodzi o zakup baterii do kuchni.

Bateria ścienna

Jeszcze do niedawna standardem było montowanie baterii na ścianie nad zlewozmywakiem. Oczywiście rozwiązanie to możemy zastosować także obecnie. Jeżeli podczas remontu nie modernizujemy instalacji wodnej, to najbardziej rozsądna będzie jedynie wymiana baterii z ponownym montażem w ścianie. Bardzo istotny jest fakt, aby nową baterię podłączyć jeszcze przed wykończeniem ścian i położeniem glazury.

ścienna

Bateria sztorcowa

Alternatywnym rozwiązaniem może być instalacja baterii sztorcowej. Przeważnie jest ona stosowana w momencie wymiany lub modernizacji instalacji wodnej. Wymieniając zlewozmywak warto od razu zamienić dotychczasową baterię ścienną na wersję sztorcową. Umieszczamy ją na brzegu zlewozmywaka albo w specjalnym otworze w blacie kuchennym. Idealnym przykładem nowoczesnych baterii sztorcowych jest seria Loft Tres, która jest do znalezienia w sklepach internetowych.

loft tres

Jeden czy dwa uchwyty?

Wśród baterii zlewozmywakowych wyróżniamy zarówno jedno jak i dwuuchwytowe. Bardziej praktyczny wydaje się ten drugi model. Stosując tego typu baterię, nie będziemy mieli problemu z ustawieniem temperatury wody. To dosyć istotna kwestia zważając na fakt, że bateria w kuchni używana jest dosyć często.

Baterie termostatyczne

Na końcu warto jeszcze wspomnieć o niezwykle komfortowych oraz oszczędnych bateriach termostatycznych. Ich ogromną zaletą jest utrzymywanie stałej temperatury wody. I to bez względu na wahania zachodzące w instalacji. Temperatura wody oraz jej natężenie ustawiane są za pomocą osobnych pokręteł. Do samego uruchomienia baterii używa się już tylko jednego przycisku. Istotny jest fakt, że bateria termostatyczna wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej

W ten oto sposób dobrnęliśmy do końca krótkiego przeglądu baterii, które możemy stosować w naszej kuchni. Oprócz wyboru rodzaju baterii możemy jeszcze decydować odnośnie samej wylewki (długość, zasięg). Za każdym razem należy jednak w pierwszej kolejności stawiać na walory praktyczne oraz wygodę użytkowania.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<