Jakie nowoczesne sprzęty do kuchni?

Jakie nowoczesne sprzęty do kuchni?

Jakie nowoczesne sprzęty do kuchni?

przez 15 maja 2015

Kuchnia staje się powoli miejscem, w który mamy coraz mniej do pracy, a nasze obowiązki przejmuje nowoczesny sprzęt AGD. Jak powinna być nowoczesna kuchnia? Jak ją zaprojektować?

Pamiętaj, że przy projektowaniu kuchni nawet z najnowszym wyposażeniem nadal trzeba pamiętać o zachowaniu harmonii pomiędzy sprzętem AGD, meblami i pozostałymi elementami.

Lodówka

Już teraz na rynku dostępne są lodówki energooszczędne, cicho pracujące i oferujące maksymalne wykorzystanie przestrzeni nawet przy małych rozmiarach urządzenia.

Co szykują dla nas producenci? Obecnie trwają pracę nad lodówką z oprogramowaniem połączonym z telefonem oraz wyświetlaczem pokazującym, co aktualnie w niej mamy.

Producenci chcą iść o krok dalej – na podstawie produktów w lodówce na wyświetlaczu pojawią się propozycje posiłków, które możemy przyrządzić. Lodówka włączy też piekarnik, jeśli w przepisie będzie on potrzebny.

Co więcej? Każdy produkt skanujemy przed włożeniem do lodówki i to ona przypomina nam o zbliżającym się terminie ważności sera czy mleka.

Ze względu na wyświetlacz ułatwiona zostaje też komunikacja pomiędzy domownikami – zapomnij o samoprzylepnych karteczkach.

Niestety nie jest ona dostępna w sprzedaży i nie wiadomo, kiedy pojawi się w takiej formie, jak zaplanowali producenci.

Płyty grzewcze i piekarnik

W sprzedaży dostępne są piekarnik z wyświetlaczem o rozdzielczości 800×480 z wielopoziomowym menu z ikonami. Ekran jest personalizowany – wymiana tapety, dodawanie widgetów oraz zmiana ich położenia to tylko niektóre możliwości. Elektryczna książka kucharska ułatwi Ci gotowanie. Możesz ją także wyłączyć za pomocą aplikacji w telefonie.

Co jeszcze oferują nowoczesne piece? Energooszczędność, duże komory, przygotowanie potraw na parze, kilka rodzajów czyszczenia oraz dotykowy panel kontrolny.

Coraz częściej w kuchni zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych pojawiają się płyty grzewcze – obecnie dostępne są już płyty, które dopasowują się do naczyń a nie odwrotnie. Mają także wyświetlacze TFT, różne stopnie mocy i dostosowanie do konkretnego garnka na płycie oraz szybkie gotowanie z powerBoost.

Zmywarka

Najnowocześniejszy sprzęt oferuje maksymalną przestrzeń dzięki modyfikowalnym elementom, które łatwo przestawiać. W coraz większej ilości zmywarek pojawia się także silnik bezszczoteczkowy, dzięki czemu zmywarka chodzi cicho, a okres jej pracy i użyteczności znacznie się wydłuża.

W zmywarkach nowej generacji stosuje się też różne poziomy natrysków, dzięki czemu zmywanie odbywa się w 3D.

Ekspres do kawy

Czyli zamawiasz poranną kawę bez wychodzenia z łózka. Ekspresy do kawy zostają powiązane z aplikacjami mobilnymi, dzięki czemu określamy ilość kawy, jej moc a nawet godzinę zaparzenia.

Także, jeśli zastanawiasz się nad wyposażeniem swojej kuchni koniecznie sprawdź:

  1. Lodówkę z wyświetlaczem
  2. Inteligentną płytę grzewczą
  3. Funkcjonalny piekarnik
  4. Cichą i wytrzymałą zmywarkę
  5. Ekspres do kawy, który obudzi Cię rano świeżo zaparzonym espresso.

Śledź nowe trendy i rozwiązania, bo właśnie takie sprzęty ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<