Kolor w łazience. Efektowne modele płytek ceramicznych

Kolor w łazience. Efektowne modele płytek ceramicznych

Kolor w łazience. Efektowne modele płytek ceramicznych

przez 10 lutego 2015

Efektowna łazienka to marzenie każdego z nas. Od słowa do czynu jest jednak daleka droga. W pierwszej kolejności należałoby określić, w jaki sposób zaaranżować łazienkę, aby spełniała one nasze oczekiwania pod względem wizualnym.

Mniej monotonii

Przez wiele lat przyzwyczailiśmy się do dosyć standardowego wystroju łazienki. Płytki ceramiczne w jasnej kolorystyce tworzyły jednolitą, i nieco nudną, stylizację. Może zatem nadszedł czas, aby zerwać z tradycją i wprowadzić nieco więcej kolorów do tego pomieszczenia?

Z pewnością nie powinniśmy całkowicie zrywać z białymi płytkami. Mogą one jednak posłużyć jako idealna baza do tworzenia bardziej kolorowej aranżacji. Pierwszym pomysłem, jaki przychodzi do głowy, jest oczywiście popularna szachownica. Podłoga w tym wydaniu robi naprawdę piorunujące wrażenie. Powinniśmy jednak pamiętać, aby kolor czarny przenieść także, choćby w symbolicznych akcentach, na ściany.

łazienka prysznic ściana

Feria barw

Na ile swobody możemy pozwolić sobie w łazience? To zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pomieszczeniu tym zastosować wielokolorową mozaikę. Tego typu płytki świetnie sprawdzą się w celu uwidocznienia elementów takich jak murek czy umywalka. Nie powinny być jednak stosowane na całej powierzchni pomieszczenia. Bardzo elegancko wygląda także kolorowy pasek, stworzony z mozaiki, biegnący wzdłuż ściany.

Szaleństwo wzorów

Bardzo interesującym pomysłem może być również wykorzystanie płytek zdobionych ciekawym wzorem. Podobnie jak w przypadku mozaiki warto zastosować je jedynie fragmentarycznie. Z pewnością będą wyglądać niezwykle efektownie, a dodatkowo podkreślą niektóre elementy pomieszczenia.

Jaskrawe akcenty

Jeszcze niedawno zastosowanie płytek w kolorze wyrazistej czerwieni, pomarańczu lub soczystej zieleni wydawało się złym pomysłem. Teraz te barwy mogą nadać łazience niezwykłego wyrazu. Intensywne i mocne, nadają wnętrzu jakości. Z drugiej strony decydując się na ich wybór należy zachować stosowny umiar. Łazienka w całości wypełniona jaskrawymi kolorami może stracić wiele ze swej urody.

Omawiając zastosowanie różnych wzorów i kolorów w łazience musimy stwierdzić, że niezbędnym elementem w całej układance są… dobrze nam znane kafelki do łazienki w jasnej, jednolitej kolorystyce. To one stanowią tło, tonują i jednocześnie podkreślają wyraziste akcenty.

kafle łazienkowe kafelki łazienkowe

kabina prysznicowa żółta ściana

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<