Kolorowe dodatki do małego salonu

Kolorowe dodatki do małego salonu

Kolorowe dodatki do małego salonu

przez 27 lutego 2015

Co zrobić w przypadku, gdy mamy do dyspozycji mało miejsca, a chcemy urządzić wnętrze ze smakiem? Mieszkania o niewielkiej powierzchni także mogą zostać odmienione dzięki kolorowym dodatkom. Dziś opiszę możliwości dekoracji małego salonu, który jest przecież wizytówką domu.

Oszczędność

Małe przestrzenie bardzo łatwo można przytłoczyć, gdy znajdzie się tam za dużo przedmiotów. Należy o tym pamiętać, gdy chcemy urządzić mały salon. Oczywiście warto mieć skrytki i dużo miejsc, gdzie możemy coś schować. Jednak rzeczy nie powinny leżeć na widoku, bo spowoduje to wrażenie przytłoczenia. Jeśli chodzi o dodatki, to ważne jest, aby stosować je z umiarem. Najlepiej, gdy występują w jednym stylu lub jednym kolorze. W przypadku tak małego wnętrza ważny jest smak, a nie liczba dodatków.

Jeden kolor

Specjaliści zalecają, dla skontrastowania zazwyczaj stonowanej kolorystyki wnętrza, dodatki w jednym kontrastującym kolorze. Można wykorzystać do tego poszewki na poduszki, narzutę,  ramę obrazu, doniczki czy wazon. Zmieniając tylko te dodatki osiągniemy spójne wnętrze ze szczyptą charakteru. Wymiana takich dodatków to nie jest zazwyczaj duży koszt, można więc zmienić kolor, gdy się nam znudzi. Czasami trudno dobrać wszystkie dodatki w tym samym kolorze, warto wtedy dobrać różne odcienie tego samego koloru lub wybrać kolory, które na kole kolorów leżą obok siebie np. kolor zielony i niebieski.

Oryginalne dodatki

Marzysz o czymś więcej niż o wprowadzeniu jednokolorowych dodatków? Zainwestuj w jakiś oryginalny dodatek. Może to być wyplatany dywan, bo różne faktury nawet w podobnej kolorystyce, mogą stworzyć przytulne wnętrze. Swoje wnętrze możesz także ozdobić plakatem z panoramą ulubionego miasta lub motywacyjną grafiką. Takie ozdoby będą zwracały uwagę, a przy tym jeśli zostaną utrzymane w stonowanej kolorystyce, będą się dobrze komponować z małym salonem,

Pamiętaj więc, mały salon to oszczędność w dodatkach, ale warto dodać jakiś kolor lub oryginalny gadżet!

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<