Kuchnia idealna – funkcjonalna i wygodna

Kuchnia idealna – funkcjonalna i wygodna

Kuchnia idealna – funkcjonalna i wygodna

przez 21 sierpnia 2016

Najlepiej gdy nasza kuchnia spełnia kilka wymagań. Musi być nie tylko ładna i wygodna, ale przede wszystkim funkcjonalna. Jak to osiągnąć nawet w małym pomieszczeniu?

Funkcjonalna kuchnia

Kuchnia funkcjonalna, to taka w której będzie nam łatwo gotować i przygotowywać posiłki. Aby to osiągnąć warto pamiętać o zasadzie trójkąta funkcjonalnego – zlew, kuchenka i lodówka powinny znajdować się na planie trójkąta. Dzięki takiemu rozmieszczeniu łatwiej nam będzie się poruszać i wykonywać kolejne czynności.

Wszystkie sprzęty powinny być też dobrze wpasowane w meble kuchenne, przez co warto zastanowić się, czy nie zainwestować w kuchnie na wymiar. Pozwoli ona na dobranie takich szafek i takiego ich rozmieszczenia, aby pasowały do sprzętów kuchennych, przestrzeni w kuchni oraz naszego gustu.

Wygodna kuchnia

Wygodna kuchnia, to także pojemna kuchnia. Jeśli wybierzemy kuchnie na wymiar, to będziemy mogli zastosować bardzo pojemne szafki, które zwiększą miejsce do przechowywania. Przykładem jest zastosowanie szafek typu cargo lub wysuwanych szafek narożnych, gdzie każdy centymetr powierzchni jest zagospodarowany. Odpowiednia długość blatu roboczego, także zapewni nam wygodną prace w kuchni.

Jeśli jest go nie wystarczająco na blatach szafek, można pomyśleć o wyspie. Nie możemy zapomnieć, że aby kuchnia była wygodna musimy także znaleźć miejsce na spożywanie posiłków. Może to być osobny stół lub stoliczek lub wysuwany blat, przy którym szybko będziemy mogli skonsumować śniadanie czy kolację.

Zamawiając kuchnie na wymiar mamy możliwość takiego zagospodarowania przestrzeni, że nawet w małej kuchni znajdzie się miejsce na zjedzenie posiłku.

Wygląd kuchni jest ważny, przecież będziemy w tym miejscu spędzać dużo czasu, ale jeszcze ważniejsze jest zapewnienie funkcjonalności w kuchni oraz wygody, bo przecież kuchnia nie ma być tylko ozdobą a miejscem do przygotowywania posiłków.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<