Kuchnia otwarta – o czym pamiętać łącząc salon z aneksem kuchennym?

Kuchnia otwarta – o czym pamiętać łącząc salon z aneksem kuchennym?

Kuchnia otwarta – o czym pamiętać łącząc salon z aneksem kuchennym?

przez 19 lutego 2018

Wiele nowoczesnych mieszkań posiada pokój dzienny wraz z aneksem kuchennym. Rozwiązanie to jest świetnym pomysłem dla małych mieszkań, ponieważ otwarta przestrzeń powiększa optycznie pomieszczenie. Właściciele kawalerek często decydują się na wyburzenie ścianki, aby mieszkanie wydawało się atrakcyjniejsze. Pozostaje jednak pytanie, jak odpowiednio zagospodarować taką przestrzeń, by zachować maksymalną funkcjonalność i komfort?

Ważne, aby otwarty pokój stał się przyjaznym i rodzinnym miejscem, dlatego należy zadbać o harmonie podczas meblowania i aranżacji wnętrz. Przede wszystkim najpierw warto ustalić jednakowy styl dla całego pomieszczenia, aby granica między kuchnią, a salonem będzie niemal niewidoczna lub wyznaczała się w sposób naturalny.

Podłoga i meble w pokoju otwartym

Zarówno podłoga jak i ściany powinny być jednakowe, aby zachować pełną spójność. Musimy więc wybrać kolorystykę oraz stylistykę, która będzie nadawała się jednocześnie do kuchni jak i do pokoju dziennego. Ponadto, materiał z jakiego będzie wykonana aranżacja powinien być najlepiej o charakterze wodoodpornym, aby był odporny na parę wodną oraz wilgoć podczas gotowania posiłków. Natomiast podłoga dobrana powinna być według wysokiej klasy ścieralności.

aneks-kuchenny-salon

Ścianka działowa, a może ruchome drzwi?

Minusem otwartego salonu z aneksem kuchennym mogą okazać się intensywne zapachy podczas gotowania czy pieczenia. Podczas codziennego użytkowania kuchenki może stać się to uciążliwe, dlatego wiele osób decyzje się na częściowe ścianki działowe lub też ostatnio bardzo popularne – przesuwane drzwi. To drugie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że można w każdej chwili otworzyć całe drzwi, kiedy potrzebujemy większej przestrzeni. Ponadto, warto wybrać szklane drzwi, które będą przepuszczały światło i nie będą zmniejszały przestrzeni.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<