Lampka biurkowa – jak wybrać?

Lampka biurkowa – jak wybrać?

Lampka biurkowa – jak wybrać?

przez 25 lutego 2016

Oświetlenie domowe jest niezwykle ważne, ale są takie jego elementy, na które powinniśmy zwrócić baczną uwagę – to między innymi lampki na biurko dla naszych dzieci. Dzieci spędzą przy swoim biurku na pewno wiele godzin przy odrabianiu lekcji, czytaniu i pisaniu, a więc zagwarantować powinniśmy im tam odpowiednie warunki pracy, nauki i nierzadko zabawy. Oświetlenie wydatnie wpływa na te właśnie warunki.

Dlaczego dobra lampka jest tak ważna?

Umiejętnie dobrana lampka na biurko pozwoli nam jako rodzicom na zapewnienie swojemu dziecku maksymalnie dużego komfortu pracy w swoim pokoju. Dziecko, które wiele musi czytać i odrabiać lekcji na pewno znacznie lepiej będzie się czuło przy dobrze oświetlonym biurku w komfortowych warunkach oświetleniowych. Odpowiednie natężenie światła i dobry jego kąt padania zagwarantują dziecku bezpieczeństwo pracy przy swoim biurku. Dobrze dobrana lampka dla dziecka to:

– mniejsze ryzyko uszkodzenia wzroku.

– zapewnia pełen komfort pracy (odrabiania lekcji, pisania itd.).

– dobrze dobrane światło wpływać będzie na koncentrację dziecka.

Postaw na giętkość

Lampka biurkowa w pokoju Twojego dziecka będzie urządzeniem w zasadzie całkowicie użytkowanym jedynie przez dziecko. W tym wypadku konieczne jest rozwiązanie umożliwiające dziecku dopasowanie światła do swoich potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem będzie w takim wypadku lampka ze specjalnym, ruchomym stelażem lub też z giętkim ramieniem, dzięki czemu będziemy mogli ją dopasować do pracy w praktycznie dowolnej pozycji. Dzięki temu dziecko przygotuje stanowisko pracy również samodzielnie dla siebie w sposób perfekcyjny.

Duży klosz, zimna żarówka

Żarówka LED będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku pokoju dziecięcego. Jeżeli nie odpowiada nam światło LED wybierzmy światło klasyczne z osłonką. Ważne, by klosz nie nagrzewał się zbyt szybko, bowiem nasze dziecko będzie mogło łatwo się poparzyć. Im większy kosz tym większą powierzchnię będziemy w stanie oświetlić tym sposobem i polepszymy jeszcze bardziej komfort pracy naszego dziecka.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<