Mieszkanie na poddaszu. Jak zaaranżować wnętrza na starym strychu?

Mieszkanie na poddaszu. Jak zaaranżować wnętrza na starym strychu?

Mieszkanie na poddaszu. Jak zaaranżować wnętrza na starym strychu?

przez 18 listopada 2014

Urządzenie mieszkania na poddaszu to wyzwanie, które można wykonać z powodzeniem tylko i wyłącznie pod warunkiem, że będziemy do tego bardzo dobrze przygotowani. Aranżacja poddasza jest niezwykle trudna, dlatego warto także skorzystać z rad osób, które mają w tym aspekcie odpowiednie doświadczenie. Zadanie jest jeszcze bardziej utrudnione w momencie, gdy mieszkanie ma znajdować się na poddaszu zaniedbanego budynku. 

Stare strychy zabytkowych kamienic przeznaczone są z reguły na składowisko różnego rodzaju rupieci. Uporządkowanie tego miejsca zajmie nam więc trochę czasu. W takich przypadkach kuchnię oraz łazienkę trzeba budować całkowicie od podstaw. Koniecznie trzeba również pamiętać o tym, że na poddasze trzeba doprowadzić ogrzewanie. Często konieczna jest wymiana okien, które są nieszczelne.

Aranżacja poddasza jest trudna także z innych powodów. Chodzi o kształt całego pomieszczenia. Spadzisty kształt dachu oraz niestandardowy układ mogą sprawiać problem nawet profesjonalistom. Ciekawym pomysłem na aranżację jest stworzenie efektu otwartej powierzchni. To tego celu warto zastosować sufity ścianek działowych.

W pomieszczeniach, które zachowały konstrukcję drewnianą bardzo łatwo jest stworzyć klimat i odpowiedni nastrój. Potrzebne będzie do tego odpowiednio zastosowane oświetlenie. Koniecznie trzeba dokładnie przemyśleć miejsce lokalizacji oświetlenia dekoracyjnego. Jest ono dopełnieniem światła głównego. Może mieć ono znaczny wpływ na całość, dlatego jest tak istotne.

Kuchnia na poddaszu to kwestia, którą można rozwiązać na kilka ciekawych sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie zasady opierania się na kontrastach. Nowoczesne meble w naszej kuchni sprawią, że otrzymamy wrażenie świetnie prezentującego się kontrastu w stosunku do naturalnej faktury drewna.

Przy adaptacji poddasza trzeba być przygotowanym na kilka wydatków, które nie są spotykane w przypadku urządzania standardowych pomieszczeń. Z racji nietypowego kształtu pomieszczenia bardzo często niektóre meble trzeba wykonywać na zamówienie. To bardzo komplikuje sprawę, ponieważ meble robione na zamówienie są z reguły znacznie droższe. Posiadanie ich jednak sprawia, że nasze wnętrze wygląda zdecydowanie bardziej efektownie. Atutem poddasza są bardzo często także widoczne elementy konstrukcyjne dachu. Można je wykorzystać z powodzeniem w aranżacji wnętrza.

Poddasze bywa miejscem, które jest bardzo niedoceniane i dlatego też często potencjał, który w nim drzemie nie jest wykorzystywany w 100 procentach. Warto poświecić mu więcej czasu podczas projektowania i urządzania wnętrz. Dzięki temu zabiegowi urządzimy w nim mieszkanie, które będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Wiele inspiracji można czerpać z Internetu. Dopasowanie odpowiedniego stylu do swoich indywidualnych preferencji nie sprawia obecnie trudności. Ciekawe propozycje pozwalają na dobranie stylu oraz rozwiązań spełniających nasze oczekiwania.

Poniżej kilka inspirujących pomysłów na aranżację tego miejsca:

napoddaszu

poddasze

poddasze2

poddasze3

na poddaszusypialnia

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<