Modne donice

Modne donice

Modne donice

przez 25 lutego 2016

W domu, w ogrodzie i wszędzie tam gdzie kochamy mieć kwiaty, koniecznie znaleźć się również muszą donice. Małe, duże, o różnych kształtach – są potrzebne do tego, by nasze kwiaty rosły w uporządkowany sposób i by ich korzenie nie rozmnażały się na dużych odległościach. Dzięki temu, że kwiaty są w donicach również możemy trzymać je przez pewien czas na ogrodzie, a na zimę zabrać do domu.

Jaka donica do domu?

W domu praktycznie ograniczać nas może jedynie nasza wyobraźnia. Często stosuje się donice drewniane, które nie mają sobie równych jeżeli chodzi o styl. To donice, których używanie będzie nadawało naszemu domowi wiele stylu i elegancji, bowiem drewno jest materiałem dostojnym na tle chociażby tworzyw sztucznych. Drewniane donice będą nieco droższe, ale jest to zakup warty swojej ceny, bowiem nic tak bardzo nie będzie w kwestii kwiatów wartością dodaną do domu jak właśnie takie stylowe donice.

Jaka donica w ogrodzie?

Przede wszystkim zwrócić uwagę musimy na to, jaka roślina docelowo będzie się w donicy znajdowała. W przypadku donic ogrodowych niestety mamy nieco mniejsze pole do popisu. Tu warto raczej stawiać przede wszystkim na praktyczność, dopiero w drugiej kolejności na względy stylistyczne. W ogrodzie przede wszystkim donica musi być odporna na warunki atmosferyczne takie jak wiatr, deszcz czy też nawet śnieg w przypadku kwiatów zimujących na zewnątrz. To podstawa i od tego właśnie należy zacząć wybór. Rozsądnym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na doniczkę z tworzywa sztucznego.

Styl donicy – jaki wybrać?

Kiedy urządzamy nasz dom, mieszkanie czy też ogród i poszukujemy dobrej dla siebie donicy, najlepszym rozwiązaniem będzie kupienie całego zestawu. W wielu sklepach znajdziemy gotowe zestawy w jednym, określonym jasno stylu. W ten sposób na pewno zachowamy jednolitość stylu w tej kwestii. Czy to w domu czy na ogrodzie doskonałym sposobem na stworzenie czegoś niepowtarzalnego będzie szaleństwo kolorów i wzorów. Tych do wyboru mamy praktycznie nieograniczenie wiele i z całą pewnością takie donice będą stanowiły cenne uzupełnienie stylistyki domu czy jego otoczenia.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<