Motywy roślinne – to będzie modne w 2018!

Motywy roślinne – to będzie modne w 2018!

Motywy roślinne – to będzie modne w 2018!

przez 2 kwietnia 2018

Myślisz o odświeżeniu swojego mieszkania? Szukasz czegoś, co doda Twojemu wnętrzu pozytywnej energii i jednocześnie wpisze się w najnowsze trendy? Wypróbuj motywy roślinne, które wiosną 2018 roku zawładnęły wnętrzarską branżą.

Jakie motywy roślinne będą modne w 2018?

Wiosna 2018 to czas, w którym modne stają się wielkoformatowe motywy przedstawiające rośliny tropikalne, czyli np. liście palm oraz owoce, takie jak banany, ananasy czy kokosy. Jak najlepiej wyeksponować najnowszy trend w swoim wnętrzu?

  • Do łask wracają fototapety! Dlatego nie obawiaj się okleić ściany piękną fototapetą przedstawiającą egzotyczne motywy roślinne. Jedna ściana pokryta takim motywem znakomicie skontrastuje się z pozostałymi i nada pomieszczeniu wyjątkowego klimatu.
  • Nie musisz całkowicie zmieniać aranżacji swojego wnętrza. Wystarczy, że uzupełnisz je o takie dodatki jak obrazy, plakaty czy dekoracyjne poduszki przedstawiające tropikalne palmy.
  • Nie zapomnij o żywych roślinach. Tropikalne rośliny doskonale czują się we wnętrzach, dlatego pomyśl, by tradycyjną paprotkę zamienić na tropikalną palmę.

Co oprócz egzotyki?

Jeśli lubisz bardziej klasyczny wystrój, wypróbuj motywy kwiatowe w delikatnych pastelowych barwach. Idealnie będą komponować się z vintage’owymi meblami. Sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne.

Motywy roślinne łatwo skojarzyć z zamiłowaniem do ekologicznego stylu życia. W związku z tym możesz jeszcze bardziej podkreślić nimi wykorzystanie mebli lub innych elementów aranżacji wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. W rustykalnym wnętrzu idealnie sprawdzi się stolik kawowy wykonany z palety lub półka ze starej drabiny.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<