Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

przez 5 lutego 2015

Nowe mieszkanie, nowa łazienka, zastanawiasz się jaką wybrać kabinę prysznicową, skoro na rynku jest tyle możliwości? Jest wiele parametrów, które powinny zadecydować o tym, która kabina będzie najlepszym wyborem.

Miejsce

Wybór miejsca w którym ma stanąć kabina prysznicowa jest kluczowy, ponieważ od razu wyklucza pewne kabiny, a wskazuje na inne. Jeśli mamy do dyspozycji dużą łazienkę lub wręcz pokój kąpielowy możemy zainwestować w kabinę wolnostojącą lub walk-in, czyli otwartą. Jeśli mamy mało miejsca, możemy zdecydować się na kabinę narożną lub przyścienną. W przypadku już zbudowanej wnęki na prysznic, wybór powinien paść na kabinę wnękową.

Kształt

Gdy zdecydujemy się, w którym miejscu stanie nasza kabina, warunkuje to, jaki kształt powinna mieć. W przypadku kabin wolnostojących zazwyczaj są one okrągłe. Prysznice narożne i przyścienne maja różne kształty – okrągłe, owalne, prostokątne czy nawet wielokątne. W przypadku wnękowych kabin, boki stanowią ściany, więc wybiera się zazwyczaj same proste drzwiczki.

Brodzik

Musimy także podjąć decyzję, czy kabina prysznicowa ma być z brodzikiem, czy będzie stała bezpośrednio na kaflach. To drugie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, należy jednak pamiętać o odpowiednim odpływie wody i stworzeniu lekkiego skosu na kaflach. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych, ponieważ unika się wtedy progu i wysokiego brodzika.

Sposób otwierania

Ważny jest również sposób otwierania kabiny prysznicowej. Drzwiczki mogą być przesuwane, rozsuwane, wahadłowe, uchylane, mogą składać się w harmonijkę lub może w ogóle ich nie być, w przypadku walk-in. Wybór powinien zależeć od tego, jaki wybraliśmy kształt kabiny, ile mamy miejsca w łazience i jakie drzwiczki sprawią, że będziemy się czuć komfortowo.

O czym jeszcze nie możemy zapomnieć?

Pamiętajmy także o wyborze materiału, z którego powstaną drzwiczki, łatwości utrzymania czystości w danej kabinie oraz na gwarancję szczelności, jaka dają poszczególni producenci. Nie zapominajmy również o odpowiedniej baterii prysznicowej.

1 komentarz

...
  1. vigo
    #1 vigo 27 lutego, 2015, 21:19

    W średniej wielkości łazience najlepsza jest kabina prysznicowa, ale duża i przestronna. Ja mam taki model do wnęk od Roca, tak się złożyło, że mogę wykorzystać przestrzeń w takiej wnęce na przyłączenie wody. Fajnie to wygląda i miejsce się nie marnuje.

    Reply this comment

<