Niesymetryczny pokój – jak rozmieścić meble?

Niesymetryczny pokój – jak rozmieścić meble?

Niesymetryczny pokój – jak rozmieścić meble?

przez 26 marca 2018

W szczególności w starszym budownictwie zdarzają się często niewielkie pomieszczenia, które w dodatku posiadają niesymetryczną ścianę. Oznacza to, że postawiona jest ona lekko po skosie, bez zachowania kąta prostego w narożnikach. Takie pomieszczenia jest zdecydowanie trudniej zagospodarować, jednak przy odpowiednim projekcie można tę wadę przekształcić w zaletę. Zobacz nasze propozycje oraz pomysły rozmieszczenia mebli i urządzenia wnętrz.

Optyczne powiększenie pokoju

Na początku należy pamiętać o kolorystyce. Niezależnie jakiej wielkości jest pokój z krzywą ścianą, nie należy nakładać na nią ciemnych kolorów, ponieważ łatwo wywołać uczucie przytłoczenia. Najlepszym rozwiązaniem są jasne odcienie, beżowe, pastelowe lub po prostu biały kolor, który automatycznie powiększy optycznie pomieszczenie.

Najpierw regał

Jeżeli pokój ma kształt prostokąta, a ścianą asymetryczną jest jeden z dłuższych boków to wbrew pozorom nie warto umieszczać tam łóżka. Wszystkie szersze meble będą potęgowały zakrzywienie pokoju, a niesymetryczność ścian stanie się uwypuklona. Chcąc oczywiście możliwe zneutralizować tę niedogodność, warto ustawić przy tej ścianie np. regał, a jeżeli mamy taką możliwość to zamontować ciąg półek na różnej wysokości. Łóżko, z racji swojego gabarytu, lepiej postawić przy ścianach prostych, co również przełoży się na komfort użytkowania. Jeżeli natomiast niesymetryczna ściana znajduje się w salonie, najlepiej unikać stawiania przy niej wszelkich dużych mebli.

A co z rogami?

Zmagając się z asymetryczną ścianą podczas aranżacji, najtrudniej jest zagospodarować narożniki. Żaden mebel nie będzie tam dobrze wyglądał, dlatego najlepiej jest umieścić w nich drobne dekoracje. Dobrym rozwiązaniem są duże kwiaty donicowe, które jednocześnie ocieplą wnętrze. Można także zostawić narożniki puste, by optycznie nie zmniejszać pomieszczenia.

Przeczytaj także: Meble rustykalne – dlaczego warto posiadać drewniane w swoim salonie?

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<