Nowoczesny loft z elementami starej cegły. Pomysły na aranżację

Nowoczesny loft z elementami starej cegły. Pomysły na aranżację

Nowoczesny loft z elementami starej cegły. Pomysły na aranżację

przez 26 stycznia 2015

Trendy w architekturze wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Niektóre rozwiązania są nam jednak znane już od wielu lat. I co ciekawe również w dzisiejszych czasach potrafią święcić triumfy. Mamy tu na myśli tzw. lofty, które swoją popularność zdobyły już w latach 60-tych.

Historia loftów rozpoczęła się w Ameryce. To tam artyści często zasiedlali opuszczone fabryki aranżując w nich przytulne mieszkania. Cechą charakterystyczną loftów była duża przestrzeń oraz dosyć surowe wyposażenie wnętrza. Co ciekawe moda na tego typu mieszkania pojawiła się również u nas. Lofty stały się odrębnym typem mieszkania. Nie są to już tylko opuszczone fabryki, ale także apartamentowce budowane specjalnie pod tym kątem.

Duża przestrzeń wymaga odpowiedniej aranżacji. Zastanówmy się zatem nad gustownym urządzeniem loftu. Cechą charakterystyczną tego typu mieszkania są elementy starej cegły, które podkreślają prostotę i „surowość” wnętrza. W tym miejscu pojawia się pytanie czym uzupełnić tak zaaranżowaną przestrzeń? Jeśli chodzi o podłogi to mamy do wyboru płytki ceramiczne, parkiet lub też podłoga dekoracyjna. Wszystkie rozwiązania z pewnością świetnie sprawdzą się w omawianym wnętrzu. Jeżeli zdecydujemy się na płytki, to warto nieco ocieplić je dywanem w stylu shaggy. Idealnym i bardzo uniwersalnym, rozwiązaniem będą z pewnością drewniane meble. Proste, surowe formy świetnie sprawdzą się w otoczeniu ceglanych ścian.

Baczną uwagę należy zwrócić również na dobór kolorów. Możemy utrzymać wnętrze w jednolitej tonacji podkreślając czerwień cegły podłogą i meblami z dębu lub olchy. Z drugiej strony świetnym pomysłem może okazać się złamanie czerwienie jasną kolorystyką. Beże oraz kolor naturalnego drewna sosnowego z pewnością rozświetlą całe wnętrze.

W loftach sprawdzą się także różnego rodzaju dodatki. Pamiętajmy, że są to przestronne pomieszczenia. To sprawia, że nawet większa ilość drobiazgów dekoracyjnych nie będzie przytłaczać.

Popularność loftów z pewnością będzie utrzymywała się na stałym poziomie. To bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych, nieco ciasnych mieszkań w bloku. Pamiętajmy tylko, że pomieszczenie tego typu wymaga odrębnego sposobu aranżacji.

Poniżej kilka inspirujących aranżacji:

biala cegla

loft cegla w domu i deska tez

love me salon z skora

pokój dzienny barek

1 komentarz

...
  1. Tobi19
    #1 Tobi19 27 stycznia, 2015, 09:51

    od zawsze podobały mi się tego typu mieszkania, połączenie starej cegły i nowoczesnych materiałów to strzał w 10!

    Reply this comment

<