Panele podłogowe w łazience?

Panele podłogowe w łazience?

Panele podłogowe w łazience?

przez 14 stycznia 2016

Czy panele podłogowe mogą posłużyć do wykończenia podłogi łazienki? Z pewnością wiele osób zadawało sobie to pytanie, próbując podjąć dobrą decyzję podczas zakupów materiału wykończeniowego do pomieszczenia łazienkowego, którego nie trzeba by było wymieniać po kilku miesiącach. Jak więc wygląda sytuacja?

Wodoodporne panele podłogowe

Odpowiedź na pytanie, nie do końca jest jednak prosta, gdyż istnieją odporne panele podłogowe, jakie można wykorzystać do wnętrz z wyższą wilgotnością tj. kuchnia, jednak nie może ona przekraczać 70%. Jest to warunek, który należy spełnić, żeby można było cieszyć się na długo wybranymi panelami podłogowymi.

Wodoodporne panele łazienkowe jednak istnieją. Wielu producentów wypuściło w ostatnim czasie na rynek serię paneli łazienkowych, które sprawdzają się znakomicie we wnętrzach łazienkowych, a do tego efekt wizualny takich paneli podłogowych jest zaskakujący. Producenci dają długą gwarancję na swoje wyroby, co przekonuje zazwyczaj klientów decydujących się na tak rzadko wybierane rozwiązanie.

Imitujące drewniane podłogi panele, wyglądają w pomieszczeniu łazienkowym bardzo efektownie oraz oryginalnie. Z pewnością jest to produkt wart uwagi oraz przemyślenia, szczególnie w czasie generalnego remontu łazienki. Odejście od standardowych wyborów tj. terakoty łazienkowej, daje szansę aranżacji klimatycznego, przytulniejszego miejsca relaksu i odpoczynku. Co więcej tak nowoczesne rozwiązanie sprawdza się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach.

Ogrzewanie podłogowe a panele

Jeżeli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe w łazience musimy również dobrać do tego stosowne panele podłogowe – materiał, który idealnie sprawdzi się w takiej sytuacji. Bardzo dobrym wyborem mogą okazać się panele laminowane. Jednak rdzeniem takich paneli powinny być płyty HDF.

 Podczas zakupu paneli łazienkowych warto zapytać sprzedawcę o to, czy wybrany przez nas produkt jest woskowany lub impregnowany na krawędziach. Ponieważ panele tego rodzaju mają nam posłużyć do wykończenia podłogi w pomieszczeniu wilgotnym i narażonym na kontakt z wody, która może zostać na podłodze np. po kąpieli. Co więcej panele podłogowe do łazienki nie są polecane w sytuacji, kiedy są wyprodukowane z płyty wiórowej, nie mającej absolutnie żadnej odporności na wilgoć.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<