Pokój dzienny połączony z jadalnią – jak właściwie dobrać podłogę?

Pokój dzienny połączony z jadalnią – jak właściwie dobrać podłogę?

Pokój dzienny połączony z jadalnią – jak właściwie dobrać podłogę?

przez 24 stycznia 2015

W nowoczesnych domach coraz częściej można spotkać ciekawe zabiegi w zakresie aranżacji wnętrz. Chodzi mianowicie o połączenie salonu z jadalnią. Z jednej strony jest to swego rodzaju oszczędność miejsca. Z drugiej przejaw nowoczesności i stosowania się do najnowszych trendów. Warto przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu, szczególnie pod kątem wyboru podłogi.

Parkiet w salonie i jadalni

Salon to miejsce, gdzie przeważnie podłoga wykonana jest w formie parkietu lub przynajmniej paneli. Nie da się ukryć, że rozwiązanie to świetnie sprawdza się w takim pomieszczeniu. Co jednak w przypadku, kiedy taka sama podłoga ma znaleźć się w części kuchennej? Z pewnością zastosowanie parkietu na całej powierzchni da nam pełną spójność i bardzo ciekawy efekt. Z drugiej strony parkiet nieco gorzej sprawdza się w warunkach większej wilgotności. Oczywiście w tym przypadku jadalnia ma charakter otwarty, niemniej jednak zmiany wilgotności mogą z czasem powodować uszkodzenie podłogi.

wnętrze

Parkiet w salonie i płytki w jadalni

Interesującym rozwiązaniem będzie z pewnością podział podłogi zgodnie z charakterem przestrzeni, na której się znajduje. W miejscu, które pełni rolę salonu kładziemy parkiet, a na powierzchni pełniącej funkcję jadalni płytki ceramiczne. Jest to rozwiązanie z pewnością bardzo praktyczne. Płytki lepiej sprawdzą się w jadalni aniżeli parkiet. Pytanie tylko jak całość będzie się prezentować pod kątem stylistycznym. Na pewno w tym przypadku należy bardzo starannie dobierać kolorystykę i wzornictwo poszczególnych materiałów. Najmniejszy błąd może spowodować dysonans w wystroju i sprawić, że obie części pomieszczenia przestaną być spójne. A tego przecież byśmy nie chcieli.

pokój z jadalnią

A może płytki ceramiczne?

Idealnym rozwiązaniem wydaje się położenie na całej powierzchni pomieszczenia płytek ceramicznych. Dlaczego akurat płytki? Odpowiedź jest prosta. Materiał ten doskonale sprawdzi się zarówno w części jadalnej jak i wypoczynkowej salonu. W równej mierze pod względem stylistyki oraz cech praktycznych. Płytki do salonu są łatwe w czyszczeniu i odporne na zmiany wilgotności. Dzięki temu będą doskonałym rozwiązaniem do jadalni. Mnogość wzorów i kolorów pozwoli nam dobrać idealny design podłogi do każdej z części salonu. Dzięki temu będą one spójne pod względem zastosowanego materiału. Z pewnością okaże się to dużo lepszym rozwiązaniem od łączenia parkietu z płytkami.

Połączenie salonu z jadalnią z pewnością jest bardzo dobrym, pod względem funkcjonalnym i stylistycznym, pomysłem. Warto jednak poważnie przemyśleć kwestie związane z aranżacją podłogi. W tym względzie nietrudno o błąd, który później ciężko będzie naprawić.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<