Polskie czy hiszpańskie płytki? Wady i zalety.

Polskie czy hiszpańskie płytki? Wady i zalety.

Polskie czy hiszpańskie płytki? Wady i zalety.

przez 16 grudnia 2014

Zmieniając wystrój i wyposażenie mieszkania będziemy musieli podjąć wiele trudnych decyzji. Urządzenie naszego „gniazdka” ze smakiem nie jest wszakże prostym zadaniem. Dlatego też należy poświęcić sporo uwagi temu zagadnieniu. Jednym z trudniejszych wyborów, jaki na nas czeka, jest decyzja dotycząca płytek ceramicznych.

Ceramika sprawdza się doskonale nie tylko w łazience i kuchni, ale także w salonie czy sypialni. Płytki ceramiczne stały się w ostatnich latach bardzo uniwersalne co sprawia, że są chętnie wybierane jako element wystroju wnętrza. Z drugiej strony im więcej płytek, tym trudniejszy ich wybór. Przecież nie możemy kupić jednego modelu do wszystkich pomieszczeń w naszym domu. Całkiem niedawno ogromną popularnością zaczęły się cieszyć płytki hiszpańskie. Zastanówmy się zatem na jakie rozwiązanie powinniśmy się zdecydować? Czy wybrać płytki polskie, czy też postawić na hiszpańską ceramikę?

Cena

Jeżeli nasz wybór uzależnimy tylko od ceny, to powinniśmy postawić na rodzimy produkt. Płytki hiszpańskie są bez wątpienia droższe od polskich. Faktem jest jednak, że różnica ta nie jest tak ogromna, jak jeszcze kilka lat temu. Dawniej płytki hiszpańskie były sprowadzane na indywidualne zamówienie. Dlatego też ich koszt był nieporównywalnie wyższy od ceramiki polskiej. W chwili obecnej ta sytuacja uległa zmianie. Wielu dostawców posiada w standardowej ofercie płytki hiszpańskie, w związku z czym ich cena również jest niższa. W dalszym ciągu zauważalna jest różnica między produktem polskim a hiszpańskim, niemniej jednak dokonując wyboru nie możemy kierować się wyłącznie ceną. Przejdźmy zatem do charakterystyki i porównania innych cech.

Wytrzymałość

Badając wytrzymałość należy stwierdzić, że vives płytki hiszpańskie prezentują lepszą wartość tego parametru. Warto zauważyć, że ceramika z południa Europy wytwarzana jest z najlepszych glin. Wielką wagę przykłada się tam również do procesu wypalania płytek. Nie oznacza to oczywiście, że polscy producenci produkują tzw. „tandetę”. Rodzime płytki również zachowują wysokie standardy wytrzymałości. Jeżeli jednak będziemy chcieli porównać te dwa produkty, to bardzo szybko okaże się, że ceramika hiszpańska jest bardziej wytrzymała, a tym samym zachowa się w idealnym stanie przez dłuższy czas. W tej konkurencji punkt dla Hiszpanii.

Bogactwo wzorów

Musimy zdać sobie sprawę, że płytki ceramiczne to nie tylko technologia wytwarzania czy cena sprzedaży, ale także design. Wygląd płytek jest głównym kryterium, jakie bierzemy pod uwagę decydując się na zakup. Nawet najdroższe, doskonałej jakości azteca płytki nie sprawdzą się w naszym domu, jeśli nie będą pasowały do wystroju wnętrza.

Pod względem stylistyki aparici płytki hiszpańskie zdają się nie mieć sobie równych. Uważane są za produkty ekskluzywne i nie ma w tym ani cienia przesady. Oczywiście płytki polskich producentów również są atrakcyjne wizualnie, niemniej jednak nie mogą równać się z hiszpańskim designem. W tej kwestii znowu punkt na korzyść ceramiki hiszpańskiej.

Przytoczone powyżej argumenty przekonują nas, że płytki hiszpańskie są produktem, który pod względem jakości i designu przewyższa polską ceramikę. Co prawda rodzime produkty są tańsze, ale nie tak stylowe jak płytki z południa Europy.

podłoga ściana

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<