Pomysły na świąteczne aranżacje mieszkania

Pomysły na świąteczne aranżacje mieszkania

Pomysły na świąteczne aranżacje mieszkania

przez 15 grudnia 2014

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w życiu każdej rodziny. Specyficzna, ciepła atmosfera oraz możliwość przebywania w gronie najbliższych nastraja bardzo pozytywnie. Warto zatem zadbać także o odpowiedni wystrój naszego mieszkania. Co zrobić, aby wyglądało ono pięknie, stylowo, a jednocześnie nawiązywało do obchodzonych właśnie Świąt?

Choinka

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że Święta nie mogą obejść się bez choinki. Powinna się ona znaleźć w centralnym miejscu naszego mieszkania, a więc w salonie. W tym szczególnym okresie nie powinniśmy zwracać uwagi na to, że zasłania nam telewizor. Przystrojona pięknie kolorowymi bombkami, lampkami i łańcuchami będzie rozświetlać wnętrze całego salonu.

Warto jednak zadbać, aby elementy związane z choinką znalazły się w całym mieszkaniu. Wystarczy udekorować poszczególne pomieszczenia gałązkami jodłowymi ozdobionymi bombkami lub cukierkami. W ten sposób świąteczna atmosfera zagości w każdym zakątku naszego mieszkania.

choinka domek

choink drzewko świąteczne

Świąteczny kominek

Kominek w salonie to miejsce szczególne ponieważ tworzy on ciepło domowego ogniska. Dlatego też powinniśmy postarać się o jego właściwe przystrojenie na czas świąt. W tym przypadku żywe gałązki mogą się nie sprawdzić ze względu na wysoką temperaturę. Możemy zatem postawić na sztuczne ozdoby oraz zawiesić świąteczne skarpety. Co prawda to tradycja rodem z Ameryki, ale taki motyw z pewnością będzie wyglądał bardzo efektownie.

kominek świąteczny kominek

Jasna kolorystyka

Aranżując wnętrza, z myślą o świątecznym klimacie, powinniśmy postawić na jasne kolory. Barwy, które doskonale sprawdzą się w tym przypadku to biel, jasne beże oraz ciepłe złoto. Jeżeli preferujemy bardziej wyraziste kolory to powinniśmy włączyć do wystroju wnętrza elementy w kolorze brązu (od subtelnego do czekolady), a także mocne czerwienie. Doskonałym pomysłem okażą się dodatki w kolorze połyskującego bursztynu.

schody stół

półka mieszkanie

Słodkie dodatki

Wspaniałym elementem dekoracyjnym, który idealnie odda atmosferę Świąt, będą lukrowane pierniki powieszone na choince lub też rozmieszczone w całym domu. Szczególnie dużą frajdę sprawią naszym dzieciom.

Święta Bożego Narodzenia dają nam duże możliwości aranżacji wnętrza naszego mieszkania. Warto jednak pamiętać, aby w tym szaleństwie zachować umiar. Zbyt duża ilość świątecznych dodatków może przytłoczyć i sprawić, że wnętrze danego pomieszczenia przestanie być tak efektowne.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<