Praca w domu – jak powinno wyglądać Twoje biuro

Praca w domu – jak powinno wyglądać Twoje biuro

Praca w domu – jak powinno wyglądać Twoje biuro

przez 16 sierpnia 2016

Praca w domu staje się coraz popularniejsza. Dzisiaj coraz mniej zawodów wymaga codziennej obecności w biurze. I nie chodzi tutaj jedynie o właścicieli własnych firm. Praca zdalna ma wiele zalet i przynosi korzyści, zarówno pracownikom, którzy nie muszą już tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, jak i przedsiębiorcom, którzy oszczędzają na organizacji miejsc pracy. Ale nawet jeżeli pracujesz w domu, przyda się zaciszny kąt. Podpowiadamy jak powinno wyglądać domowe biuro. O co należy zadbać? Od czego zacząć?

Organizacja miejsca pracy

Nasz domowy gabinet, w którym pracujesz? Niezależnie od tego co robisz, musisz zadbać o to, żeby to miejsce było bezpieczne, wygodne i ergonomiczne. Wszystkie narzędzia powinny być pod ręką, pozbądź się z koeli rzeczy, których nie używasz, a które zabierają miejsce i rozpraszają uwagę. Kiedy już to zrobisz, możesz zadbać o inne elementy. Co musisz mieć na uwadze?

Poniżej kilka mebli, które możesz umieścić w swoim domowym biurze:

Ergonomia

Zawsze warto mieć wszystko pod ręką. To znacznie skraca wszystkie czynności, a w konsekwencji pomaga zaoszczędzić czas. A jak wiadomo – czas to pieniądz.

Zastosuj prostą zasadę. Weź rzeczy, z których korzystasz najczęściej i umieść je tak, aby były zawsze w zasięgu ręki. Może to być zszywacz, długopis, telefon, notes i wiele, wiele innych rzeczy. W ostateczności wszystko możesz włożyć do górnej szuflady biurka.

Jednak lepszym rozwiązaniem będzie podzielenie biurka na trzy sektory:

  • sektor szybkiego dostępu, w którym umięśnimy najpotrzebniejsze przedmioty i dokumenty. Te muszą być w zasięgu ręki,
  • sektor z dostępem siedzącym, w którym umieścimy dokumenty związane z aktualnymi przedsięwzięciami,
  • sektor, który wymagania wstania z fotela, w którym znajdą się wszystkie inne przedmioty i dokumenty, na przykład segregatory z materiałami pomocniczymi i fakturami.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest ważne, nawet kiedy pracujesz w domu. Musisz zastanowić się co jest dla Ciebie najważniejsze? Bez których dokumentów i urządzeń nie mógłbyś funkcjonować zawodowo? Zastanów się jak możesz je zabezpieczyć, zarówno przed złodziejami, jak i nieszczęśliwym wypadkami, typu zalania i pożary.

Może watro zainwestować w sejf lub specjalne szafy?

Oczywiście to tylko niektóre rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę. Ważne jest jeszcze między innymi odpowiednie oświetlenie. Biurko powinno być ustawione w stosunku do okna w ten sposób, aby zapewnić odpowiednie światło, a przy okazji nie oślepiać nas w czasie pracy.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<