Projektor do domu – alternatywa dla telewizora

Projektor do domu – alternatywa dla telewizora

Projektor do domu – alternatywa dla telewizora

przez 16 listopada 2022

Telewizory nieustannie tracą na popularności. Ich żywotność przedłużyło pojawienie się technologii Smart TV, jednak ta również musi mierzyć się już z konkurencją? Zobacz, jak projektor do domu może zastąpić tradycyjny telewizor lub Smart TV nie tylko w szkole lub w firmie, ale również w Twoim mieszkaniu.

Projektor do domu – dlaczego kiedyś się nie sprawdzał?

Do niedawana rzutniki rzadko sprawdzały się w mieszkaniach. Wszystko przez kłopotliwy montaż i daleki rzut ekranu. Urządzenia najczęściej wymagały podwieszenia ich pod sufitem. Dodatkowym problemem było podciągnięcie do nich kabli, które trzeba było odpowiednio zamaskować. Daleki rzut natomiast powodował, że projektory sprawdzały się jedynie w dużych pomieszczeniach, bowiem by uzyskać obraz o zadawalającej przekątnej, trzeba było umieścić do przynajmniej kilka metrów od ściany lub ekranu. Dlatego najlepiej sprawdzały się w takich pomieszczeniach jak sale konferencyjne czy wykładowe, w których montowane były na stałe.

Jakie możliwości daje nowoczesny projektor?

W dzisiejszych czasach te problemy to już przeszłość. Na rynku pojawiły się projektory do domu krótkiego lub ultrakrótkiego rzutu. Oznacza to, że aby cieszyć się ekranem o przekątnej 100 cali, wystarczy postawić urządzenie na podłodze w odległości mniejszej niż pół metra od ściany. Co to oznacza? Ściana, którą do tej pory zasłaniał telewizor od teraz może stać się ekranem, zwalniając dodatkową przestrzeń w pomieszczeniu. Jakie inne funkcje posiadają nowoczesne projektory do domu?

  • Możliwość podłączenia dekodera DVB-T2 – dzięki temu projektor całkowicie zastąpi telewizor. Na rynku są również modele rzutników z wbudowanymi odbiornikami telewizyjnymi.
  • Zastosowanie systemu Android – upodabnia to korzystanie z projektora do takich urządzeń mobilnych jak smartfony czy tablety, co umożliwia przeglądanie Internetu czy korzystanie z aplikacji, choćby takich jak YouTube.
  • Możliwość podłączenia klawiatury lub myszy – dzięki temu projektor staje się w zasadzie niezależnym urządzeniem.
  • Konfiguracja z innymi urządzeniami – projektor wyświetli obraz z innego urządzenia, takiego jak komputer czy konsola do gier.
  • Coraz większa żywotność – nowoczesne projektory do domu są w stanie pracować nawet przez 30 000 godzin.

Kiedy wybrać projektor, a kiedy pozostać przy telewizorze?

Wybierz projektor jeśli:Wybierz telewizor jeśli:
większość czasu spędzasz poza domem, a wieczorem lubisz obejrzeć dobry film lub ciekawy serial,głos z telewizora towarzyszy Ci przez cały dzień, np. podczas sprzątania czy gotowania,
dbasz o swój wzrok – obraz projektora to światło odbite od ściany, a nie emitowane bezpośrednio przez urządzenie, jest zatem zdecydowanie mniej szkodliwe,ważna jest dla Ciebie ultrawysoka jakość obrazu, która oferują najnowsze telewizory,
lubisz często zmieniać aranżację swojego pokoju, lub masz mało miejscatelewizor stanowi istotny punkt aranżacji Twojego salonu,
cenisz sobie kinowe warunki bez wychodzenia z domulubisz szybki dostęp do informacji i możliwość wygodnego „skakania” pomiędzy kanałami.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<