Świąteczne oświetlenie domu – jakie wymagania techniczne musi spełniać?

Świąteczne oświetlenie domu – jakie wymagania techniczne musi spełniać?

Świąteczne oświetlenie domu – jakie wymagania techniczne musi spełniać?

przez 23 grudnia 2017

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, kiedy dekorujemy nasze wnętrza licznymi ozdobami. Warto zadbać także o przystrojenie naszego domu na zewnątrz. Świąteczne oświetlenie domu wprowadza wyjątkowy nastrój i sprawia, że święta stają się jeszcze bardziej magiczne. Jakie wymagania techniczne powinna spełniać taka instalacja świetlna.

Wymagania techniczne oświetlenia świątecznego

Decydując się na dekoracje naszego domu z zewnątrz lampkami świątecznymi musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, dzięki którym taka instalacja będzie cieszyć nasze oko przez cały okres świąteczny. Elementy dekoracji świetlnych powinny być przystosowane do zastosowania na zewnątrz budynku. Muszą więc być odporne na niskie temperatury oraz działanie innych niekorzystnych warunków atmosferycznych.  Starajmy się wybierać takie oświetlenie które zapewnia gwarancję niepalności oraz ma podwójną izolacje na przewodach. Sprawdzić to możemy upewniając się czy na opakowaniu znajdują się odpowiednie oznaczenia.  Odpowiedni stopień ochrony ma symbol IP 44, który oznacza szczelność opraw i wodoszczelność odpowiednią do zastosowania lampek na zewnątrz. Symbol podwójnego kwadratu to informacja o zatokowaniu podwójnej izolacji, a znak odwróconego trójkąta z literą „F” po środku to symbol niepalności. Bardzo ważne jest sprawdzenie czy produkt posiada wszystkie te oznaczenia, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i uchronić się przed zakupem niepewnych dekoracji świetlnych.

świąteczne oświetlenie domu

Jak prawidłowo zamontować oświetlenie świąteczne?

Montaż dekoracji świetlnych nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza uciążliwe może okazać się dekorowanie domów na zewnątrz. Najprostsze w montażu są gotowe świecące elementy dekoracyjne. Tutaj wystarczy jedynie zamocowanie haka, na którym zostaną zawieszone dekoracje. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które nie maja czasu na dekorowanie domu na święta, ale chcą, aby ich dom prezentował się efektownie i okazale. Natomiast osoby, dla których przystrajanie domów stanowi przyjemność mogą pokusić się o stworzenie własnych dekoracji świetlnych. Do tego celu potrzebna jest jednak zwykle wysoka drabina. Dekoracja powinna być bowiem odpowiednio przymocowana do elementów budynku, ogrodzenia, słupów czy drzew ogrodowych. Często do tego celu wykorzystuje się także wystające elementy budynku, typu gzymsy, rynny, okap, itp. Mocując oświetlenie trzeba jednak być ostrożnym, aby nie doprowadzić do uszkodzenia elewacji domu, czy innych jego części.

świąteczne dekoracje domu

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<