Szachownica na ścianie w łazience – jakie płytki wybrać?

Szachownica na ścianie w łazience – jakie płytki wybrać?

Szachownica na ścianie w łazience – jakie płytki wybrać?

przez 30 stycznia 2015

Mnogość pomysłów na aranżację łazienki wręcz zaskakuje. Wszystko to dzięki kreatywności projektantów, a także szerokiemu wachlarzowi dostępnych elementów wykończenia. Szczególnie popularna w ostatnim czasie stała się dobrze nam znana szachownica. Kojarzy nam się ona przede wszystkim z połączeniem kolorów białego i czarnego. Okazuje się jednak, że szachownica oferuje nam dużo większą różnorodność.

Bogata kolorystyka

Jak dobrze wiemy szachownica to połączenie, najczęściej dwóch kolorów. Pytanie tylko jakie wybrać. Z pewnością warto utrzymać łazienkę w jasnej tonacji kolorystycznej. To oznacza, że jeden z kolorów powinien być biały bądź jasno-beżowy. W przypadku drugiego mamy pełną dowolność. Oczywiście warto postępować w myśl pewnych zasad łączenia kolorów. Jasny beż i czarny może być niezbyt dobrym połączeniem. W przypadku koloru białego możemy dobierać dowolne barwy. Należy jednak pamiętać, aby wnętrze pomieszczenia zachowało spójny, pod względem aranżacji, charakter.

płytki aparici

Aparici płytki z serii Caesar Ivory Mosaico do kupienia w sklepach.

A może mozaika

Dosyć istotną kwestią jest również wybór rodzaju płytek. Bardzo dobrym pomysłem będą oczywiście kafle łazienkowe. Chwilkę uwagi poświęcić trzeba także ich fakturze. O ile na podłodze, ze względów praktycznych, powinniśmy unikać płytek o gładkiej powierzchni, to na ścianach mogą się sprawdzić doskonale. Efektowne, lśniące i zachwycające intensywnymi kolorami będą stanowić wspaniały kontrast dla płytek na podłodze. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się z pewnością aparici płytki.

Ciekawą alternatywą dla klasycznych płytek będzie tzw mozaika. Szachownica stworzona z mniejszych części może wyglądać bardzo efektownie i nadać wnętrzu niesamowitego wyrazu. Wielkość płytek w przypadku łazienki ma ogromne znaczenie. Jeżeli pomieszczenie to jest niewielkich rozmiarów to dużo lepiej sprawdzi się w nim mozaika niż duże kafle.

Kolorowo, ale z umiarem

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na dobór kolorów. Pamiętajmy o zachowaniu umiaru przy wyborze zestawień kolorystycznych. Można oczywiście pozwolić sobie na pewną ekstrawagancję, ale z zachowaniem dobrego smaku. Łączenie ze sobą więcej niż dwóch kolorów wymaga dużej wiedzy z zakresu aranżacji albo… odwagi.

Jak pokazują powyższe przykłady szachownica w łazience, może mieć bardzo zróżnicowaną postać. Wybór płytek, zarówno pod względem rodzaju jak i kolorystyki, jest ogromny. Ważne jednak, aby nie tracić głowy i decydować się na rozwiązania, które rzeczywiście upiększą wnętrze tego pomieszczenia.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<