Szkatułka na biżuterię dopasowana do wnętrza

Szkatułka na biżuterię dopasowana do wnętrza

Szkatułka na biżuterię dopasowana do wnętrza

przez 7 czerwca 2016

Każda kobieta posiadająca większą ilość biżuterii powinna mieć również w domu specjalną szkatułkę do jej przechowywania. Pozwoli ona nie tylko na zachowanie porządku, ale również skupi wszystkie ozdoby w jednym miejscu i będzie je utrzymywała w dobrej formie – a to jest szczególnie ważne w przypadku biżuterii złotej.

Biżuteria ze złota wymaga odpowiedniego przechowywania, ponieważ z natury jest dość delikatna. Inaczej jest w przypadku, gdy w biżuterii oprawiony jest brylant – kamień ten jest bowiem dość wytrzymały na uszkodzenia, ale ładniej się prezentuje, jeśli jest właściwie przechowywany.

Co w szkatułce?

Aby biżuteria była właściwie przechowywana w szkatułce musimy wybrać taki pojemnik, który jest na to odpowiednio przygotowany. Przede wszystkim powinien być wyścielony miękkim materiałem, np. aksamitem bądź pluszem. To sprawi, że biżuteria nie będzie miała o co się zniszczyć. Istotną sprawą jest duża ilość przegródek. Idealna szkatułka powinna bowiem posiadać specjalne przegródki, w które ustawić można pierścionki – oczkiem do góry – a także takie, w których wygodnie ułożymy kolczyki czy zawieszki. Im więcej przegródek, tym lepiej – w idealnej sytuacji każda sztuka biżuterii ma swoje własne miejsce. W przeciwnym razie należy choć zadbać o to, aby złota biżuteria leżała osobno – w ten sposób nie będzie narażona na zarysowania.

Szkatułka jako ozdoba

Należy pamiętać o tym, że szkatułka może stanowić również atrakcyjną ozdobę wnętrza. Lakierowana, wykonana z trwałych materiałów szkatułka w czarnym czy metalicznym kolorze świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu. Ta wykończona ręcznie, np. techniką decoupage, doskonale zgra się z wnętrzem romantycznego, lekkiego pokoju dziewczęcego. Z kolei drewniana i solidna będzie dobrze współgrała ze stylem klasycznym. Biała, lekko zdobiona i misternie wykończona np. rzeźbieniami to świetne uzupełnienie w przypadku stylu skandynawskiego wnętrza.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<