Wnętrza w stylu industrialnym

Wnętrza w stylu industrialnym

Wnętrza w stylu industrialnym

przez 28 listopada 2014

Każdy z nas ma różne zdanie na temat wystroju i aranżacji wnętrz. Jednym podobają się panele położone na podłogach, inni preferują płytki, a jeszcze innym jest to zupełnie obojętne, bo ważne jest to, co znajduje się na przykład na ścianach. Wszyscy mamy prawo aranżować swoje wnętrza dokładnie w taki sposób, jaki uważamy za stosowny kierując się swoim gustem i swoim poczuciem smaku. Coraz częściej jednak mówi się o tak zwanym industrialnym stylu wnętrz, choć nie każdemu jeszcze termin ten jest znany. Jak zatem dokładnie wyglądają wnętrza i meble w stylu industrialnym, co do których przekonuje się coraz więcej ludzi?

Charakterystyczne cechy stylu industrialnego

Pomieszczenia w stylu industrialnym cechują się dużym metrażem. Są to pomieszczenia bardzo duże, zazwyczaj otwarte, z wysokimi sufitami. Pomieszczenia we wspomnianym stylu mogą jednak znajdować się także w mieszkaniach, w których metraż jest nieco mniejszy, aniżeli metraż pomieszczeń w domach jednorodzinnych. Wówczas można optycznie powiększyć dane pomieszczenie stosując chłodne, zimne barwy, które wizualnie zwiększą metraż pomieszczenia. Barwy te i tak charakterystyczne są dla wspomnianego stylu industrialnego, zatem spokojnie można pomalować ściany na takie zimne właśnie kolory.

Bardzo charakterystycznym dla industrialnego stylu materiałem jest metal, w związku z czym meble, czy chociażby szafki na buty, szafki na ubrania nawet nie mogą, a powinny być metalowe.  Jest to dosyć nietypowe, ale tym właśnie charakteryzuje się styl, który zaczyna podobać się coraz większej ilości osób. Równie charakterystyczną cechą jest połączenie cegły z betonem. Niezależnie od tego, czy będzie to połączenie widoczne na ścianach czy też na ścianach i podłodze albo tylko na podłodze – takie zestawienie jest raczej obowiązkowe dla pomieszczeń, które chce się urządzić w stylu industrialnym. Jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz – styl industrialny to również obracane stołki i taborety, o których także nie należy zapomnieć i przepiękne stylowe lampy loftowe!

Poniżej kilka inspiracji:

industrialne wnętrze  industrialne

industrialne2

kuchnia kuchnia3

pokoik pokój

pokój2 pokój3

pokój5 wnętrze4

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<