Wnętrze w stylu lat 20

Wnętrze w stylu lat 20

Wnętrze w stylu lat 20

przez 13 lutego 2015

Bardzo często, w pogoni za nowoczesnością, zapominamy jak wiele do zaoferowania ma nam stylistyka nawiązująca do lat 20-tych. Styl art deco, bo o nim mówimy, może zmienić mieszkanie w prawdziwą perełkę. Zastanówmy się zatem nad charakterystycznymi cechami tego rodzaju aranżacji.

Wyrafinowana estetyka

Art deco nawiązuje bezpośrednio do ery kina niemego, jazzu oraz emancypantek. Ten okres charakteryzował się przede wszystkim dynamicznymi zmianami w przemyśle, architekturze a także modzie.

Stylistyka lat 20-tych to przede wszystkim odejście od minimalizmu na rzecz funkcjonalności, komfortu i elegancji. Architekturę wnętrz, wzorowaną na tej epoce, z pewnością można określić mianem wyrafinowanej.

Kolory

Mieszkanie w stylistyce rodem z lat 20-tych zrywa z mdłymi i pastelowymi kolorami. Dominuje w nim wyrazista kolorystyka ścian oraz bardzo nasycone barwy. Dodatkowo cechą charakterystyczną jest także przemyślane łączenie kolorów. Przykładem może być tu popielata ściana, na tle której stoi wyrazisty, czerwony fotel. Analogiczne połączenie uzyskujemy przy czekoladowej ścianie i kremowej kanapie.

Znakiem rozpoznawczym stylu art deco jest także bogactwo wzorów. Bardzo powszechne są w tym przypadku motywy kwiatowe, geometryczne, a także wzory siatki.

lata 20

Forma

Pokój z lat 20-tych jest wypełniony klasycznymi, minimalistycznymi meblami o liniach prostych lub półkolistych. W tej stylistyce sześciany idealnie komponują się ze stożkami oraz kulami.

Jeżeli chodzi o materiały, to typowe dla stylu art deco jest ciemne drewno oraz metal. Nie oznacza to rzecz jasna przymusowej rezygnacji z plastikowych elementów. Muszą one jednak pozostać tylko dodatkiem. Przecież nie zależy nam na uzyskaniu efektu „kiczowatości”.

stylowe wnętrza

Moc dodatków

Styl lat 20-tych wyraża się także zamiłowaniem do dużej ilości dodatków. To właśnie one nadają wnętrzu unikalny charakter. Sprawiają także, że pomieszczenie staje się bardziej przytulne. Doskonałym przykładami takich elementów są świeczniki, wazony, sznury pereł bądź też szkatułki z biżuterią.

Jak widzimy omawiana stylistyka ma nam do zaproponowania wiele ciekawych aranżacji. Warto jednak pamiętać o zachowaniu ładu i porządku podczas stylizacji danego pomieszczenia. Dzięki temu uzyskamy wygląd niepowtarzalny, ale jednocześnie gustowny.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<