Zimowy kącik wypoczynkowy. Pomysły na ciepłe urządzenie wnętrza z kominkiem

Zimowy kącik wypoczynkowy. Pomysły na ciepłe urządzenie wnętrza z kominkiem

Zimowy kącik wypoczynkowy. Pomysły na ciepłe urządzenie wnętrza z kominkiem

przez 13 stycznia 2015

Zima to pora roku, podczas której szukamy ciepłego, przytulnego kąta w naszym domu. Takim mianem z pewnością można określić salon z kominkiem. Warto zadbać o odpowiedni wystrój tego kącika. Sprawdźmy zatem jakie aranżacje sprawdzą się w przypadku tego miejsca.

Klasyka jest w cenie

W chwili obecnej obserwujemy powrót do zamiłowania klasycznymi wnętrzami. To właśnie one sprawiają wrażenie bardziej przytulnych niż chłodne, nowoczesne stylizacje. W przypadku kącika z kominkiem można postawić na barwy oscylujące wokół czerwieni. Obudowanie kominka surowymi cegłami nada mu niesamowitego wyrazu. Warto także postawić na inne elementy wyposażenia w takiej stylistyce. Meble wypoczynkowe ze skóry naturalnej w kolorze brązu, koniaku lub whisky będą kwintesencją klasyki. Stworzą przytulny, ciepły klimat, a jednocześnie zachowają swój elegancki charakter. Doskonałym pomysłem może okazać się skóra dzika lub sarny na parkiecie. Z powodzeniem możemy także postawić na kominek obudowany naturalnym drewnem. Może być ono pokryte brązową lub czerwonawą bejcą.

Jeżeli nie chcemy utrzymywać wnętrza w czerwonej kolorystyce możemy zastosować połączenie ciemnego brązu ze ścianami w kolorze jasnego beżu.

Nowoczesne też może być przytulne

Nowoczesne wnętrze to przede wszystkim płytki ceramiczne, kamień i minimalistyczne, proste formy. Z pewnością kryteria te nie przeszkodzą nam w urządzeniu przytulnego kącika, w którym będziemy mogli spędzać popołudnia z całą rodziną.

Kamienna obudowa kominka, gustowne płytki ceramiczne oraz stylowe meble skórzane. Taka konfiguracja zapewni nam wygodę i sprawi, że zimowe wieczory będą upływać w milszej atmosferze. Co prawda kamień i ceramika sprawiają wrażenie dosyć chłodnych, niemniej jednak bez trudu możemy je ocieplić kolorystyką mebli oraz dodatków. Na podłodze koniecznie powinien znaleźć się puszysty dywan lub skóra zwierzęca. Nie może zabraknąć także gustownego stolika a nawet barku, do którego sięgniemy, aby zaserwować sobie coś na rozgrzanie.

Warto pamiętać, że sam płomień z kominka to trochę za mało, aby mówić o przytulnym kąciku w naszym salonie. Warto zadbać także o uzupełnienie go innymi elementami, które stworzą przytulną całość, zapewniającą naszej rodzinie komfortowy wypoczynek.

Poniżej kilka inspiracji:

komin kominek industrialny

nowoczesne wnętrze detale

kącik pufy

białe pomieszczenie kominek

pokój

salon salon z choinką

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<