Jak urządzić salon wypoczynkowy z kuchnią? Łączymy pomieszczenia.

Jak urządzić salon wypoczynkowy z kuchnią? Łączymy pomieszczenia.

Jak urządzić salon wypoczynkowy z kuchnią? Łączymy pomieszczenia.

przez 16 listopada 2014

Połączenie kuchni z jadalnią oraz salonem niesie ze sobą wiele plusów, które pozwalają na lepsze życie w każdym mieszkaniu. Wstawienie kuchni do salonu to znacznie lepsze wykorzystanie przestrzeni. Takie wnętrze jest nie tylko bardziej przestrzenne, ale także prezentuje się bardziej efektownie. Zajmuje ono znacznie mniej miejsca niż osobne pomieszczenia. Otwarty pokój dzienny jest ceniony przez specjalistów z dziedziny aranżacji wnętrz również z innych powodów. Chodzi mianowicie o aspekt psychologiczny. Pokój otwarty to pełniejsze uczestnictwo domowników w życiu rodzinnym.

Jest wiele sposobów na to, by dobrze urządzić swój salon wypoczynkowy urządzony razem z kuchnią. W celu dokonania tego trzeba wykazać się oczywiście kreatywnością oraz konsekwencją. Jedną z opcji jest wyspa kuchenna znajdująca się w salonie. W takiej sytuacji może ona pełnić funkcję stołu roboczego.  Jeżeli zdecydujemy się  na tego typu rozwiązanie, warto jest pomyśleć o zunifikowaniu przestrzeni. Na szczęście, jest na to wiele sposobów. Jednolite podłogi malowane na dowolny kolor spełnią nasze oczekiwania. Gdy do salonu chcemy wstawić podłogi drewniane to powinniśmy pomyśleć o wyborze jak najlepszego drewna. Dobrym wyborem są także wielkoformatowe płyty ceramiczne.

829

Połączenie kuchni z salonem wypoczynkowym jest zadaniem trudnym, ponieważ kontrast pomiędzy tymi pomieszczeniami jest na ogół bardzo widoczny. Istnieje kilka sposobów na scalenie tych dwóch pomieszczeń w taki sposób, że kontrasty nie będą aż tak bardzo widoczne. Jak to zrobić? Na pewno można popracować na kuchnią, którą można odpowiednio „zakamuflować” Tutaj najważniejsze sprzęty gospodarstwa domowego mogą zostać ukryte na przykład w ścianie przypominającej wolno stojący mebel. W przypadku kuchni „szczerej” posiadającej ceramikę oraz kamień na podłodze urządzenia AGD czy też okap są widoczne. Tutaj jednak bardzo często rezygnuje się z szafek wiszących, co daje bardzo dobry efekt. Ściana robocza przy blacie jest wtedy artystycznie, co dodaje odpowiedniego kolorytu.

Jeśli chodzi o kuchnię tradycyjną, to jest ona umieszczana przeważnie w niszy, wtedy jej część robocza nie jest tak bardzo widoczna. Tutaj blat roboczy powinien przylegać do kafelkowanej ściany.

Obecnie salon wypoczynkowy połączony z kuchnią to bardzo dobre rozwiązanie, które daje nam optyczne wrażenie zwiększenia powierzchni naszego mieszkania. Nowoczesne sprzęty gospodarstwa domowego oraz ich cicha praca dają spore pole do popisu. Specjaliści od aranżacji wnętrz coraz częściej wykorzystują te atuty tworząc wystrój wnętrz nie tylko efektownie wyglądający, ale także praktyczny. Wiele tych aranżacji jest dostępnych w Internecie. Spora część z nich łączy kuchnię, jadalnie oraz salon w jednym. Tutaj najważniejszym miejscem jest stół, bez którego trudno sobie wyobrazić cały projekt. Dzięki nim można znaleźć wiele inspiracji, które pomogą w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Poniżej ciekawa wizualizacja połączenia obu pomieszczeń.

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<