STYL SKANDYNAWSKI W TWOIM SALONIE

STYL SKANDYNAWSKI W TWOIM SALONIE

STYL SKANDYNAWSKI W TWOIM SALONIE

przez 20 grudnia 2017

Po podbiciu światowych wnętrz styl skandynawski zdobywa coraz większą popularność również w Polsce. Wnętrze w północnym stylu jest doskonałą propozycją dla osób poszukujących niebanalnej prostoty przy zachowaniu subtelnej atmosfery, z lekką nutką nostalgii. Skandynawia w twoim salonie sprawi, że wnętrze prezentować będzie się świeżo i klimatycznie.

Styl skandynawski bezpośrednio związany jest z pomysłami aranżacji wnętrz rodem z północy Europy. Wszyscy doskonale znamy jego wyznaczniki: naturalne tworzywa (przede wszystkim drewno), jasne ściany optycznie powiększające pokoje i delikatne dodatki składają się na wyrafinowaną i zarazem bezpretensjonalną propozycję dla wszystkich tych, którzy dużą wagę przywiązują do wyglądu salonu. Nordycka estetyka jest strzałem w dziesiątkę zwłaszcza w sytuacji, gdy dość mamy ciężkich, dusznych wnętrz, do jakich przyzwyczaili nas nasi rodzice. Salon skandynawski charakteryzuje się bowiem jasnymi kolorami i swego rodzaju przewiewnością.

Białe wnętrze – i wszystko jasne!

W przypadku salonu w północnym stylu dobór kolorów nie sprawia najmniejszych problemów. Dominującą barwą jest biel, mieszana z rozmaitymi odcieniami po to, by ocieplić całe wnętrze. Biel nie wzięła się znikąd – na północy naszego kontynentu jednym z problemów w codziennym życiu jest bowiem niedostateczna ilość światła za dnia, co wymusza rozwiązania mające na celu optyczne rozświetlanie pokojów. Do tego dochodzi minimalizm obecny w designie mebli dzięki któremu światło nie znajduje zbyt wielu powierzchni zaburzających jego przepływ. Dzięki temu do wnętrza wpada jeszcze więcej światła, którego nie zaburzają nadmiernie rozbudowane aranżacje. Te pomysły znajdą doskonałe zastosowanie również w Polsce, gdzie praktycznie przez pół roku na dworze jest ciemno, zimno i mokro.

styl skandynawski w salonie

Salon w zgodzie z naturą

Pozostawanie w zgodzie z naturą to kolejny, nie mniej ważny wyznacznik stylu skandynawskiego. Wyraża się to przede wszystkim w surowcach używanych do produkcji mebli. Dominuje tutaj nieheblowane drewno, pozbawione zarówno lakierowania, jak również gładkich powierzchni. Tego typu sprzęty są bardzo łatwe w utrzymaniu, nietrudno jest też przemalować je wedle własnego uznania. Dzięki temu praktycznie co sezon możemy odmienić swoje wnętrze bez ponoszenia nadmiernych kosztów. Równie dobrze sprawdza się również neutralne szkło. Ta prostota elementów sprawia, że możliwości łączenia różnych surowców są nieograniczone niczym w przypadku klocków Lego. Z jednego kawałka mocnej szyby i czterech pniaków sami możemy stworzyć tani i niebanalny stolik – a to dopiero początek przygody!

Wciąż coś nowego

Otwartość na nowe składniki jest wpisana w styl skandynawski. Dzięki niemu możliwe jest obok niego umieszczenie starego krzesła z domu babci, industrialnego żyrandola wprost z fabryki i kwiatów w cepeliowskim wazonie. Ta cecha sprawia, że nordyckie wnętrze do najlepsza propozycja dla osób, które własnym salonem są szybko znudzone, a w kwestii aranżacji wnętrz wciąż poszukują czegoś nowego, co zmodyfikuje całość nie do poznania.

 

W tej chwili brak komentarzy

...

Brak komentarzy

Badź pierwszą osobą, która doda komentarz.

<